Bella Hadid'den Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne özür

Dünyaca ünlü Filistin asıllı ABD'li model Bella Hadid, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından Arap ülkelerine saygısızlık olarak nitelendirilen paylaşımı nedeniyle özür diledi.

Bella Hadid'den Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne özür

Bella Hadid, Instagram hesabından paylaştığı hikayesinde havaalanında uçaklara doğru ayaklarını uzatmış şekilde yaptığı paylaşım tepki gördü.

Hadid’in ayaklarını uzattığı doğrultuda, kuyruklarında Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan bayrakları boyanan uçaklarının bulunduğunu gören bazı kullanıcılar, ünlü modelin ‘bayrakları tekmeler gibi göründüğü’ iddiasında bulundu.

,5bcM3OTJC0SbRgdFKCnOcw

Kullanıcılar Hadid’i bayrağa saygısızlıkla ve hakaretle suçlarken, ‘Bella Hadid ırkçıdır’ (#BellaHadidIsRacist) şeklindeki hashtag başlatıldı.

Bunun ardından hem Twitter hem de Instagram hesabından bir açıklama yapan Bella Hadid, ‘hata’ dediği olay nedeniyle özür diledi.

Müslüman kimliğine vurgu yapan Hadid, şu ifadeleri kullandı:

“Paylaşımlarımın ve sosyal platformlarımın herhangi birine nefret için kullanılmasını asla istemem, özellikle de kendi güzel ve güçlü mirasımdan olanlara karşı. Ailemin Müslüman ve Arap yönünü çok seviyorum ve önemsiyorum, aynı şekilde dünyanın her yanındaki erkek ve kız kardeşlerimin de. Onları suçladığımı düşünen herkesten, özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden içten bir özür dilemek isterim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
osuruktan nem kapmak sadece ortadoğuya özgü bir özellik herhalde, adamlar kendi bayraklarından don yapıyor, merak etmeyin itibarı düşmedi, kendisi dünya lideri olur...
satılmış arap liderleri herşeylerini başkaları kullanırken ses çıkarmazlar, emperyallere kendileri ile birlikte bütün zenginliklerini sunarlar... güzelim bella nın ayaklarına takılırlar... bırakın bu ayakları
Araplar kendileri gibi müslümanlara her türlü pisliği yapıp sırt çevirirler amerikaya köle olurlar sonrada kadının biri donla gezdi diye din elden gidiyor derler.Peygamber efendinmiz buyuruyorki; Benim soyundan gelenlere değil benim yolumdan gidenlere itibar ediniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler