SPOR

CANLI

Beşiktaş kongresi karıştı

Beşiktaş Kulübü'nde, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı oldukça gergin başladı. Siyah-beyazlı kulübün kongre üyelerinden Ahmet Gelberi'nin, başkan Fikret Orman'ın magazin basınında yer alan fotoğraflarını eleştirmesi genel kurul üyelerinin tepkisini çekti. Yaklaşık 10 dakika süren karışıklık sırasında BJKTV yayını kesti.

Beşiktaş kongresi karıştı

Beşiktaş Kulübü’nün 2014 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında üyelerden Ahmet Gelberi’nin konuşması sırasında gerginlik yaşandı.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurulda, raporların görüşülmesi sırasında söz alan Gelberi, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu’na yönelttiği eleştirilerin bir bölümünde başkan Fikret Orman’ın, siyah-beyazlı futbol takımının yenildiği bir maç sonrası magazin basınına yansıyan fotoğraflarını eleştirdi.

İşte o fotoğraflar:

Konuşmasının ilk bölümünde yaptığı eleştiriler sonrası genel kurul üyelerinin alkışını alan Gelberi’nin “Beşiktaş’ın mağlup olduğu maçtan sonra sayın başkanımızın basına yansıyan bazı fotoğrafları bizler ağlarken…” şeklindeki ifadeleri sonrası salonda büyük gerginlik yaşandı. Konuşması yuhalamalar ve tepkilerle bölünen Gelberi’nin kürsüden inmesini isteyen bazı üyeler de kürsüye yöneldi. Üyelerin bir bölümü kürsüdeki Gelberi’nin üzerine yürüdü. Bu kişileri kongre divan başkanı Uluç Gürkan ile yardımcıları sakinleştirmeye çalıştı.

Bu sırada yönetim kurulu masasında oturan ve sinirlerine hakim olamayan basın sözcüsü Metin Albayrak ile futbol A takımından sorumlu yönetici Mete Vardar da ikinci başkan Ahmet Nur Çebi tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Kürsüye çıkan üyelerin yerlerine dönmesinin ardından konuşmasının son bölümünü tamamlayan Gelberi, tepkilere rağmen geri adım atmadı ve aynı yönde eleştirilerde bulundu. Ahmet Gelberi, konuşmasını bitirdikten sonra kürsüden ayrıldı. Bu sırada bazı üyeler Gelberi’ye tepkilerini sürdürürken, bazı katılımcılar ise destek verdi.

DİVAN BAŞKANI ULUÇ GÜRKAN OLDU

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongreye katılımın oldukça fazla olduğu gözlenirken, kongrenin Divan başkanlığına Uluç Gürkan seçildi.

Toplantı, kongre Divan başkanlığı seçimi için üyelerin salona geç girmesi ve önergenin de geç verilmesi sebebiyle 1 saatlik bir gecikme ile başlayınca salonda protestoların yaşanmasına neden oldu.
Uluç Gürkan'ın Divan Başkanı seçilmesinden sonra başlayan kongrede başkan Fikret Orman üyelere kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaptı. Daha sonra Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, kulübün idari faaliyetleri ile ilgili son bir yılını anlatan konuşma yaptı.

Bu arada Ürkmezgil'in konuşması esnasında bayan voleybol takımının küme düşmesini söylemesi, üyelerin alkışlı protestosuna neden oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
NE VAR BUNDA ADAM TUVALETE GİDERKENDE İZİN ALSIN BARİ YUHHHHHH.
Takım
O
Av
P
Geri Dön