Bir ay boyunca her gün kefir içti, bakın neler oldu

Kefir taneleri sağlığımız için faydalı, süper bir besin kaynağıdır. Sadece 4 hafta boyunca her gün bir bardak içerek hayatınızda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

Bir ay boyunca her gün kefir içti, bakın neler oldu

Kefirin sağlık açısından dolu faydası olduğunu her yerde okuyoruz. Bunların hepsi doğru ve kefir sayesinde Tibetliler 100 seneden fazla yaşıyorlar. Ama marketlerde satılan kefirin evde yapılan kefirle alakası yok.

İşte bu yazıda evde nasıl kefir yapabileceğiniz göstereceğiz. Ev yapımı kefir hazırlamak için öncelikle bir süzgece ihtiyacınız var. Sonra kefir tanelerini plastik süzgece koyup suyunun süzülmesi için bir gece bekletmeniz gerek. Sabah kefir tanelerini soğuk suyla durulayın. Süt ve süt tortularının tamamen temizlenmesi için iyice duruladığınıza emin olun.

kefir (2)

Ev yapımı kefir hazırlamak için öncelikle bir süzgece ihtiyacınız var. Sonra kefir tanelerini plastik süzgece koyup suyunun süzülmesi için bir gece bekletmeniz gerek. Sabah kefir tanelerini soğuk suyla durulayın. Süt ve süt tortularının tamamen temizlenmesi için iyice duruladığınıza emin olun.

iStock-636904906

Kefir tanelerinin hepsi iyice yıkandığında, cam bir kavanoza koyun ve üzerlerine oda sıcaklığına getirilmiş tatlı inek veya keçi sütü dökün.

Sonra kefir tanelerinin üzerini bir bezle örtün ve karanlık bir yerde en az 24 saat bekletin. 24 saat sonunda kefiri süzüp için. Bu 30 günlük deneyi gerçekleştiren kişi sadece bir haftanın sonunda;

Pantolonlarının beline çok daha rahat olduğunu ve 3. haftanın sonunda karnınız çok daha inceldiğini gördü. Üstelik bir ayın sonunda tam 3 kilo kaybetti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yoğurtta aynı etkiyi yapıyor,gerek yok kendinizi yormaya,süt alın yoğurdunuzu kendiniz yapın
Bi araştırsaydın keşke aynı demeden önce.
Belirli iki markanın kefiri de aynı etkiye sahip.Bir litre ılık süte iki yemek kaşığı kefir koyup 12 saat ılık ve karanlık yerde bekletirseniz mükemmel kefiriniz olur.Afiyet olsun.....
doğal yoğurt yeyin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler