Canan Karatay: Hakiki köy zeytinyağı ve tereyağı kilo aldırmaz

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yağın verdiği hakiki enerjinin uzun süre acıktırmadığını belirterek "Vücudunuzun ve hücrelerinizin ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Hakiki köy zeytinyağı, köy tereyağı kilo aldırmaz. Bunu Türkiye'nin kafasına, beynine işlemek mecburiyetindeyiz." dedi.

Canan Karatay: Hakiki köy zeytinyağı ve tereyağı kilo aldırmaz

Canan Karatay yaptığı açıklamada, zeytinyağının insan vücudu için çok faydalı bir besin olduğunu, insanlara her seferinde "soğuk sıkım zeytinyağı tüketin" tavsiyesinde bulunduğunu hatırlattı. Zeytinyağının anne sütü gibi olduğunu aktaran Karatay, kilo aldırmadığını, karaciğer yağını, vücuttaki ağrıları giderdiğini dile getirdi.

Zeytinyağının mide ülserini tedavi ettiğini, bağırsak florasını düzelttiğini, bağışıklık sistemini güçlendirdiğini aktaran Karatay, özellikle yaşlıların zeytinyağını sabah akşam bir küçük fincan içmesi gerektiğini bildirdi.

20190914_2_38209815_47567690_Web

FAYDALARI BİZDEN SENELERCE GİZLENDİ

Türkiye'nin birçok bölgesinde zeytin yetiştirildiğine değinen Karatay, "Toroslarda, Mut'ta, Altınözü'nde, Nizip'te, Artvin'de de zeytin yetiştiriliyor. En önemli zeytinlerden biri de Artvin'de. Genel olarak biz zeytin cenneti içindeyiz. Beynimiz çalışmasın diye zeytin ve zeytinyağının faydası bizden senelerce gizlendi, yasaklandı." diye konuştu.

iStock-1031301230

Kutuya ve pakete girmiş hiçbir ürünün kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Karatay, paketlenmiş ürünlerin aşırı işlem gördüğü için zararlı olduğunu ifade etti. Çocuklara "az yağlı" ibaresi bulunan besinler verildiğine dikkati çeken Karatay, şöyle devam etti:

"Sakın yağ yemeyin, diye yayınlar yapılıyor. Bir de gazetelerde gördüm, çocuklara verilen yiyecek paketlerinin üzerinde az yağlı yoğurt, az yağlı peynir ibareleri bulunuyor. Bunların hepsi plan. Vücuda proteinle yağ girmesi çok önemli. İnsan vücudu bir makinedir, makineye yağ koymazsanız çalışmaz. Yağın verdiği hakiki enerji uzun süre sizi acıktırmıyor. Vücudunuzun ve hücrelerinizin ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Hakiki köy zeytinyağı, köy tereyağı kilo aldırmaz. Bunu Türkiye'nin kafasına, beynine işlemek mecburiyetindeyiz."

iStock-896115176 (5)

Şeker ve undan alınan enerjilerin iki saat gibi kısa bir sürede bittiğini, insanın yeniden şeker ihtiyacı duyduğunu anlatan Karatay, insanların şeker hastalığına bu şekilde yakalandığını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Bi sus artık hocam ya.. Diline mi vurdu nedir?
sayın karatay hanım, Antep'te lahmacuna yumulan senmiydin, benmiydim. Sendin, barzi ofsayta düşünce;"ama lahmacunun hamuru inceydi" diye topu taca attın. Oturduğun yerdeki herhangi bir markete git,alış-veriş arabalarına bak:Hepsi ağzına kadar senin "almayın" "yemeyin" deiğin ürünlerle dolu.Dünya sana güzel, tereyağın kilosu 60 lira ! asgari ücretle nasıl tereyağ alınıp yenilecek bir de onu açıkla.
@leventdemir22 parasından vazgeçtik diyelim, nerede bulacağız dediklerini?
@leventdemir22 lahmacun yemeyin demedi ki hiçbir zaman kadıncağız. ekonomi sorunlu ise yani işçinin alım gücğ daha doğrusu paranın alım gücü zayıf ise bunda sorumlu kim ise ona sor ce ha pe ye sor mesela
Hocanın dediğini yap yaptığını yapma kadın sana sağlık için bilgiler veriyor bunun görevi o sizleri bilgilendirmek istiyor yedikleri kendıne istedıgını yer
Canan hocaya sus diyorsunuz,zaten para babalarının himayesindeki bilim adamından siyasetçisine hepsi susuyor,neredeyse yıllardır korkusuzca doğruları savunan birkaç kişiden biri Canan hoca .Sizin sağlığınızı düşünmese oda para babalarından avantayı alır susmazdı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler