Çayeli Belediye Başkanı makam aracı yerine dolmuş kullanıyor

Rize'nin Çayeli Belediye Başkanı MHP'li İsmail Hakkı Çiftçi, evinden belediye binasına, makam aracı yerine dolmuşla gidip geliyor. Çiftçi, "Belediye başkanının dolmuş kullanması çok normal bir şey" dedi.

Çayeli Belediye Başkanlığı'na 31 Mart'ta seçilen İsmail Hakkı Çiftçi, makam aracı kullanmayıp, belediye binası ile evi arasında dolmuş kullanıyor. Gün boyu belediye hizmetlerinin takibi sırasında makam aracını kullanan Çiftçi, akşam da dolmuşla evine dönüyor. Başkan Çiftçi'nin dolmuşta yolcular tarafından çekilip, sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafları ise ilgi görüyor.

Belediye başkanlığına seçilmeden önceki hayatını yaşadığını belirten İsmail Hakkı Çiftçi, "Belediye başkanının dolmuş kullanması çok normal bir şey. Dolmuşta belediye başkanı görünce ilginç geliyor onlara ki fotoğrafımı çekip paylaşmışlar" diye konuştu.

Sabah erken saatlerde evinden çıktığını anlatan Başkan Çiftçi, şunları söyledi:

"İşe gitmek için dolmuşa biniyorum. Cebimde bozuk para olursa bırakıyorum yoksa dolmuş sürücüleri para almıyor benden. Bozuk param yoksa da yürüyerek gelirim belediyeye. Sosyal medyada dolmuşta bir fotoğrafım paylaşılmış. Bu fotoğraf sosyal medyada ilgi çekmiş. Aslında şaşılacak bir şey yok. Normal olan bu. Topluma, gençlere israfla ilgili bir mesaj vermek; doğal bir hayatı, sıradan yaşayışı örnek göstermek için olduğum gibi davranıyorum. Seçilmiş insanların hayatları çok göz önünde olduğu için takip ediliyor. Ben de olması gerektiği gibi davranarak, beden dili ile topluma mesaj veriyorum. Çayeli cadde ve sokaklarında esnafla vatandaşla her gün bir araya geliyorum, esnaf lokantasında yemek yiyorum. Pazar yerinde dolaşıyor, dolmuşa biniyorum. Sıradan bir hayat yaşayarak, bu hayat tarzını da gençlerimize gösteriyorum."

Dolmuş sürücüsü Ahmet Ali Balcı da Başkan Çiftçi'nin seçilmeden önce de dolmuşları sıklıkla kullandığını belirterek, "Belediye başkanlarının böyle örnek davranışlar sergilemesi çok güzel. Onunla gurur duyuyoruz" dedi.

makam-araci-yerine-dolmus-kullaniyor_7078_dhaphoto4

makam-araci-yerine-dolmus-kullaniyor_7078_dhaphoto2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
isleri gucleri reklam...
Tunceli'nin tabelasını indirip"Dersim Belediyesi"yazan Komünist Başkanınız olsaydı böyle demezdin tabi.
dolmuşa binmenin neresi reklam herşeye bi.kulp takmayın
niye reklam olsun tokatli kominist yapinca helal mhpli baskan yapincami reklam nasil bu kadar olabiliyosunuz anlamiyorum
böyle reklama can kurban,birileri lüksaraçlarla aile boyunca gezerken reklâm olmuyormu?
Neyi begendirenedik bilmem ki arkadaş size hazimsiz ucubeler bi dağılmadınız bu ülkeden
Sen izlemeye devam et yorumuna gerek yok.. Mantıklı bir şey yazana kadar yorum yapma bence
@izleyici_murad reklam falan yok bizim ilçenin başkanı tıpkı göründüğü gibidir ;)
helal olsun adama.
Deli bu adam seçimden önceki aciklamarina halen gülüyorum
CHP nin Anayasa mahkesinde İptal ettirdiği Öğrenci Bursunu "vereceğim"diyen Ekrem'le de gülmüşmüydün? Hadi Versin bakalım Adamın nasıl bir yalancı olduğunu Bile Bile seçtiniz. Beş senenin sonunda ;Tıpkı Nurettin Sözen gibi Kurtulmak için Seçim Sandıklarına Koşacak İstanbul
@serkan0655 beğenmezsek göndeririz.tıpkı 2023 te birilerini göndereceğimiz gibi...imamoğlu varsa çözüm var!
@serkan0655 şu sadece cemaatlere verilen burs tan bahsediyorsun galiba fetonun devamı olan vakıfların öğrencilerine verilen ihtiyaç sahiplerine yine verecek başkan merak etme kula kulluk bitmiştir istanbul da
@palermo544 bu seçimde de millet sandığa koştu öncekini değiştirmek için bunu neden göremiyosun?
@palermo544 koşun .koşun anca gidersiniz..ATM ciler sizi..
@serkan0655 önce bilgi sahibi ol: belediye verecegi burslari kredi ve yurtlar kurumu araci ile versin diye anayasa mahkemesine gidildi. torpil olmasin diye. anladiniz sanirim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler