Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminde şaşkınlık yaratan hatalar

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi geçtiğimiz gün ilk gösterimini yaptı. Basın mensuplarına özel gösterime katılan sinema eleştirmenleri filmde yer alan hatalara adeta isyan etti. Spor yazarı Ali Murat Hamarat, filmde hem Naim Süleymanoğlu’nun ölüm yılının hem de Seul Olimpiyat Oyunları’nda tarihi başarıya imza attığı günün yanlış yazıldığını açıkladı.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminde şaşkınlık yaratan hatalar

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikâyesi Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmine konu olmuştu. Müslüm ve Ayla filmlerinin yapımcısı olan Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği filmde yönetmen koltuğunda Özer Feyzioğlu oturuyor. Efsane halterci Naim Süleymanoğlu’nu ise Onur Saylak’ın yönettiği Daha filmindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken Hayat Van Eck canlandırıyor. Geçtiğimiz akşam beklenen filmin ilk gösterimi gerçekleşti.

thumbs_b_c_0238f877aef7cca3f1b0592b9173acdc

CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU FİLMİNDE NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN ÖLÜM YILI YANLIŞ YAZILDI

Filmloverss’ın geçtiği habere göre; Ali Murat Hamarat’ın attığı tweet‘e göre filmde Naim Süleymanoğlu’nun ölüm yılı ve Seul Olimpiyat Oyunları’ndaki tarihi başarıya imza attığı gün yanlış yazılmış. Naim Süleymanoğlu’nun Seul Olimpiyat Oyunları’na damga vurduğu gün 20 Eylül 1988 olarak biliniyor. Ancak Hamarat açıklamasında filmde bu tarihin yanlış yazıldığını belirtti. İşin daha da kötüsü 18 Kasım 2017’de hayata veda eden Naim Süleymanoğlu’nun ölüm tarihi de filmde 2016 olarak gösterilmiş.

CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU FİLMİ HAKKINDA

Barış Pirhasan'ın senaryosunu kaleme aldığı, yapımcılığını ise Dijital Sanatlar'ın üstlendiği film, 22 Kasım'da vizyona girecek.

Müziklerine Fahir Atakoğlu'nun imza attığı filmde, oyuncu kadrosunda ayrıca Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Maria Rumenava Sotirova, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe, Uğur Güneş ve İsmail Hacıoğlu rol alıyor.

"Dünyanın En İyi Sporcusu" seçilen Naim Süleymanoğlu, kariyerinde 47 dünya rekoruna, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğuna imza atmasının yanı sıra 3 olimpiyat altın madalyasının da sahibi oldu. Kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen Süleymanoğlu, dünya rekoruna ilk olarak 15 yaşındayken imza attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Böyle rezillik, ciddiyetsizlik olmaz.
Adamların ilk ve tek hedefi para olunca böyle hata yapmaları çok doğal. Kimse izlemesin gişede çakılsın, para kazanamasın, o zaman film yapımcısı dersini alır.
ölüm tarihini en azindan sene olarak ülkenin yarisi biliyorken filmde yanlis yapilmasi gercekten enteresan
bence ailesi tarafından tazminat davası açıldığında herhangi bir tazminat ödememek için tarihler bilinçli olarak yapılmış olabilir.
sizinde pek farkınız yok isyan ettiriyor yazamıyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler