Erdoğan ve Türkiye'yle ilgili Yunan Başbakan'dan dikkat çeken sözler: Sabırsızlanıyorum

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, iltica talepleri konusunda ulusal politikalarını değiştireceklerini ve karar verme sürecini hızlandıracaklarını belirterek, böylece iltica hakkına sahip olanların ülkede kalacağını ancak sahip olmayanların Türkiye'ye geri dönmesi gerektiğini ileri sürdü. Öte yandan Miçotakis, göç gibi sorunları çözmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

Erdoğan ve Türkiye'yle ilgili Yunan Başbakan'dan dikkat çeken sözler: Sabırsızlanıyorum

Miçotakis, Paris'te bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapacağı görüşme öncesinde Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, Avrupa'da iklim değişikliğiyle mücadele etmenin önemine değindi.

Türkiye'nin önemli bir komşu ve NATO ortağı olduğunu vurgulayan Miçotakis, göç gibi sorunları çözmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Miçotakis, Avrupa'da iltica politikalarında ve Dublin anlaşmasında değişiklik yapılması gerektiğine dikkati çekti.

Avrupa Birliği'nde (AB) iltica konusunda ortak bir politikanın yürütülmesi gerektiğini ifade eden Miçotakis, iltica talepleri ile ilgili ulusal politikalarını değiştireceklerini ve karar verme sürecini hızlandıracaklarını belirtti.

Miçotakis, "İltica hakkına sahip olanlar Yunanistan’da kalabilir ancak bu hakkı elde edemeyenlerin, AB ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye’ye geri dönmesi gerekiyor." dedi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
adam diyor ki eğitimli Suriyelileri biz alacağız eğitimsiz tehlikeli olanları Türkiye ye gönderecem, çünkü dünya da bizim kadar enayisi yok, çocuğunun rızkını vatan satan hainlere yedirecekler ve kimsenin sesi çıkmayacak
Adam ülkesini düşünüyor. Bir tanesini dahi almayın,geri gönderin. Türkiye olarak tüm göçmenleri kabul ediyor ve seviyoruz. Anlaşmaya her zaman uyacağız. Hatta ABD ile de sözleşme yapalım. Oradaki göçmen sorununu da biz çözeriz.
18 adamızdanda çekilseniz.bizimkiler ayıp olur diye söz söyleyemiyorlsar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler