MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cüneyt Özdemir "Atatürk'ün adını anmak istemeyenler var" diyerek o soruyu yayınına taşıdı! 'Neden Filistin mitingi yapılırken Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları yapılmıyor?

29 Ekim 1923'te ilan edilen ulu çınar Cumhuriyet, 100. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Yurdun dört bir yanında Cumhuriyet coşkusu şimdiden başladı. Bazı Cumhuriyet kutlamaları ise Gazze'deki İsrail vahşeti nedeniyle iptal edildi. Gazeteci Cüneyt Özdemir, bugünkü yayınında bu konuyu gündeme aldı.

Cüneyt Özdemir "Atatürk'ün adını anmak istemeyenler var" diyerek o soruyu yayınına taşıdı! 'Neden Filistin mitingi yapılırken Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları yapılmıyor?

Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet, 100 yaşında! Devrimleriyle, idealleriyle, gençliğe, kadınlara ve tüm vatandaşlara sunduklarıyla bir ulusun kaderini değiştiren Cumhuriyet, sonsuz güzelliklerin kaynağı olma özelliğini taşıyor. Cüneyt Özdemir, Cumartesi akşamı yapılacak Filistin mitingiyle 29 Ekim kutlamalarını değerlendirdi.

İşte Cüneyt Özdemir'in bugünkü yayınından öne çıkan kesitler...

"Bütün tartışma buna indirgendi. Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri neden iptal ediliyor? 28 Ekim'e özellikle miting koyulduğunu da sanmıyorum. Ben iyi niyetliyim ama neyi tartıştığımıza iyi bakmamız lazım. Erdoğan, resmi olarak Cumartesi günü sahaya iniyor. 28 Ekim'de İstanbul'da AK Parti İstanbul mitingi düzenliyor.

image (3)

'28 EKİM'DEKİ MİTİNG LAİK KESİMİ HAREKETLENDİRDİ'

28 Ekim'i seçmeleri laik kesimi hareketlendirdi. '29 Ekim'de bayram kutlaması yapılmıyor 28 Ekim'de miting yapıyorlar. 1 milyon kişiyi toplayacaklar.' Laik kesimin düşüncesi bu. Bu endişelere hak vermiyor değilim ama 100 yıllık Cumhuriyet'i kimse yıkamaz.

'50 YIL ÖNCENİN ANLATILDIĞI BİR İKLİMDEYİZ'

Cumhuriyet coşkusunun daha yüksek olmasını isterdim. Coşkuyla kutlayalım aynı ritüel devam ediyor. 10. yıl marşının üstüne yeni bir marş koyamadık. 50 yıl öncenin anlatıldığı bir iklimdeyiz. Bunları en çok tartışması gereken kesim laik kesim. En çok Cumhuriyet'i onlar sahipleniyor.

"ATATÜRK'ÜN A'SINI ADINI ANMAK İSTEMEYENLER VAR"

Bir kesimde zaten Atatürk adını anmak istemeyen adamlar var. Devlet içinde kademede görevli insanlar bunlar ama Atatürk'ün A'sını anmıyorlar. Zaten onlar için 29 Ekim çok önemli değil. Panellerle, açık oturumlarla 29 Ekim'i daha coşkulu çekilde kutlamalıydık."

Vitrin


En Çok Aranan Haberler