Disney Plus (Disney+) ilk günden 10 milyon aboneye ulaştı

The Walt Disney Company’nin merakla beklenen dijital platformu Disney +, piyasaya sunulur sunulmaz 10 milyon kişiye ulaştı.

Disney Plus (Disney+) ilk günden 10 milyon aboneye ulaştı

Walt Disney Co., neredeyse asırlık bir eğlence devini streaming sektöründe bir lider haline getirme çabasıyla, Salı sabahının erken saatlerinde Disney+ platformunu başlattı.

Dünyanın en büyük eğlence şirketi, Star Wars, Marvel ve Pixar filmlerinin yanı sıra yaklaşık 400 çocuk filminin kütüphanesini içeren, şirketin en iyi filmleri ve TV şovları ile dolu içeriklerle Disney+ yayın hayatına hızlı bir başlangıç yaptı.

Disney+’ın film seçkisinde yer alan eski Disney filmlerinin bazılarının başında uyarı notları bulunması dikkat çekti. Song of the South, Lady and the Tramp ve Dumbo gibi filmlerin başında, bu filmlerde günümüzde kültürel olarak hoş karşılanmayan ifadelerin ve sahnelerin olduğuna dair uyarı notları yer aldı.

İLK GÜNDEN 10 MİLYON ABONE

Disney +, 7 dolardan sunduğu aboneliğiyle lansmanı yapıldıktan hemen sonra abone sayısındaki inanılmaz patlamayla 10 milyon kişiyi aştı.

Disney + henüz Türkiye’de hizmete girmedi. 2020 yılı içerisinde Disney + Türkiye’deki kullanıcılar için de erişime açık hale gelecek.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler