Mynet Trend

Dominik Cumhuriyeti'nde ölüm şoku!

Türkiye'nin Survivor yarışmasıyla tanıdığı Dominik Cumhuriyeti'nde, kızlarıyla tatile giden 46 yaşındaki Khalid Adkins, böbrekleri iflas ettiği için hayatını kaybetti. Bu sene Dominik Cumhuriyeti'nde ölen 12. kişi olması ise olayın dünyanın dört bir yanında tartışılmasına sebep oldu.

Dominik Cumhuriyeti'nde ölüm şoku!

Bu sene Dominik Cumhuriyeti'nde gerçekleşen 12. ölümden biri olan Khalid Adkins, hastalandıktan sonra böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti. FBI, art arda ölen vatandaşların metil alkol veya böcek ilacı ile bulaşmış bir virüs yüzünden olabileceğini düşünüyor.

ÖLÜM HABERİ TURİZMİ ETKİLEDİ

Dominik'te yaşanan bu gizemli ölümler ve hastalanan kişi sayısının artmasından sonra turizmde yüzde 74 düşüş görüldü.

Khalid, ABD'nin Kolorado eyâletinin başkenti Denver'deki evine uçacağı uçağa bindiğinde fenalaştı. Acı içinde çığlık atan Khalid, Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti Santo Domingo'da hastaneye kaldırıldı. Khalid'in kız kardeşi "Khalid'i hemen Santo Domingo'ya transfer ettiler ve hastanede nefes almasının kötü olduğunu ve böbreklerinin başarısız olduğunu" söylediler. Khalid'in bacağının şiştiği, kusma ve ishal yaşadığı söylendi. Ertesi akşam, Khalid'in ailesi, Khalid'in cenaze masraflarına yardım edilmesi için GoFundMe sayfasında paylaşım yaptı. "Harap haldeyiz. Bu güncellemeyi yapmak çok zor ama Halid'i kaybettik!" notunu düştü.

1

OTOPSİ YAPILACAK

Khalid'in ailesi şunları söyledi: "Vücudunu eve götürmemiz her şey yardımcı olacak. Ona gerçekten ne olduğunu bilmek istiyoruz!" 20 ve 24 yaşındaki iki kızı, kendilerinin ve diğer aile üyelerinin, hastane personeli ile iletişim kurmak için mücadele ettiğini ve babalarının böbreklerinin neden bitik hale geldiğini kimsenin açıklayamadığını söyledi.

2

KHALID'İN ARDINDAN BİR KİŞİ DAHA KOMAYA GİRDİ

Son ölüm dizisinin yanı sıra, 15 yaşındaki bir Arjantinli kız şu anda Dominik'i ziyaret ettikten sonra komaya girdi. Doktorlar bunun diyabetik bir durumdan kaynaklandığını söylese de ailesi durumun hiçbir geçmişi olşmadığını söylüyor. Adanın turizm bakanlığı dahil kimse tarafından açıklanamayan hastalık ve ölümler yüzünden FBI soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön