Dondurmam Gaymak filmi nerede çekildi? Dondurmam Gaymak filminin konusu ve oyuncuları

Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı Dondurmam Gaymak filmiyle ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde. İşte Dondurmam Gaymak filminin çekildiği yer, filmin konusu ve oyuncu kadrosu…

Dondurmam Gaymak filmi nerede çekildi? Dondurmam Gaymak filminin konusu ve oyuncuları

Senaryosunu ve yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun üstlendiği Dondurmam Gaymak, bir kez daha televizyon izleyicilerine kahkaha dolu anlar yaşattı. Yüksel Aksu’nun, Muğla halkının içten katılımıyla gerçekleştirdiği bu samimi filmi, 25. İstanbul Film Festivali’nde de oldukça sıcak karşılandı ve Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Dondurmam Gaymak ayrıca 4. Queens Film Festivali'nde "En İyi Komedi Filmi" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerini kazanmasının ardından, ABD'nin ünlü TV kanalı HBO'nun kendi organizasyonu olan HBO Komedi Filmleri Festivali'nde de büyük ödüle layık görüldü.

Muğla halkının benzersiz desteği ile hayata geçen film, büyük dondurma şirketlerine karşı ayakta durmaya çalışan motorlu bir dondurma satıcısını anlatıyor.

DONDURMAM GAYMAK NEREDE ÇEKİLDİ

Dondurmam Gaymak filmi, Muğla’da çekildi. Dondurmam Gaymak filminin çekimleri Muğla ilinin çeşitli yerlerinde yapılmış olup; Muğla Merkez, Ula, Yatağan, Gökova gibi yerlerde çekilmiştir. Filmde rol alan oyuncuların çoğu Muğla’da yaşayan insanlardan oluşmakta. Dondurmam Gaymak filminde Memet Ali Alabora, çekimlerden önce oyuncuları eğitmiş, çekimler sırasında ise oyuncu danışmanlığı yaparak filme katkıda bulunmuştur.

dondurmam-gaymak_16_9_1574082595

DONDURMAM GAYMAK FİLMİNİN KONUSU

Muğla’da dondurmacı olan Ali Usta gittikçe insanların tercihi olmaya başlayan büyük dondurma markalarına karşı var olma mücadelesi vermektedir. Bunun için de bir yandan dondurmasının reklamını yapmaya çalışırken bir yandan da yeni aldığı dondurma motoruyla köy köy dolaşmaktadır. Kasabanın haylaz çocukları ise Ali Usta’nın sarı motoruna ve tabii ki içindeki dondurmalarına göz dikmişlerdir. İlk uygun fırsatta da motoru çalarlar. Borçla aldığı dondurma motorunu bıraktığı yerde bulamayan Ali Usta öfkeden delirir ve motorunu, kendisini yok etmek isteyen büyük dondurma markalarından birinin çaldığını düşünerek tek tek bayilerden motorunun hesabını sormaya başlar.

DONDURMAM GAYMAK FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Turan Özdemir
Gülnihal Demir
Metin Yıldız
İsmet Can Suda
Ulaş Sarıbaş


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler