Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Duyduğunuz anda kendinizi İstanbul’da hissedeceğiniz semtlerine özel yazılan 9 şarkı!

  Yeditepe İstanbul... İstanbul üzerine neler yazılmadı neler söylenmedi ki... Tepelerinden “Seni yeneceğim” diyenlerin bir şekilde yenildiği, “Sen mi büyüksün ben mi?” diye soranların hep yanında küçük kaldığı İstanbul! İçinde İstanbul geçen yüzlerce şarkıya denk gelmişsinizdir, bizler bu aramayı daraltarak İstanbul semtlerine özel yazılan şarkıları derledik.

  Duyduğunuz anda kendinizi İstanbul’da hissedeceğiniz semtlerine özel yazılan 9 şarkı!

  İstanbul’un geleneksel şarkıları Türk müziğinin her daim unutulmaz eserlerinden oldu. İstanbul’da yaşayan yaşamayan herkes için bu güzel şehri hatırlatalım istedik. İşte karşınızda her dinlendiğinde akla İstanbul’u getiren muhteşem şarkılar...

  HARAMİLER- ÇAMLICA YOLUNDA

  ÇAMLICA YOLUNDA

  Bestekar Nuri Halil Poyaraz’ın nihavend makamındaki muhteşem eseri... 1967 yılında Haramiler tarafından şarkı Altın Mikrofon yarışmasında dördüncülük almayı başardı. Sözleri oldukça kısa olan Çamlıca Yolunda parçası, dinleyenleri 80-90’lı yıllara götüyor. O dönemin saf ve masum aşkı adeta şarkıyla Çamlıca Tepesi’nde yaşanıyor.

  MÜNİR NURETTİN SELÇUK- KALAMIŞ

  münir nurettin selçuk

  Kalamış’tan bir tatlı huzur almak isteyenleri Münir Nurettin Selçuk’un naif sesi karşılıyor. Sözleri Behçet Kemal Çağlar’a ait olan bu şarkının yürekleri fetheden cümlesi şüphesiz ki; “İstanbul’u sevmezse gönül aşkı ne anlar?”

  FERİDUN DÜZAĞAÇ- YENİKÖY

  feridun düzağaç

  Boğaziçi, Rumeli ve Tarabya’nın arasında kalan Yeniköy, günümüzde nostaljik evleriyle bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yeniköy’ün büyüsüne kapılan Feridun Düzağaç, “ Yeniköy’de evim. Eski köye yeni adet, bir sevgilim var benim; düşlerimden İbaret!" sözleriyle semte olan sevgisini göstermeyi ihmal etmedi.

  ATHENA-BEYOĞLU

  athena

  “Beyoğlu’nda gezersin, gözlerini süzersin” sözleriyle hafızalara kazınan türküye yeni bir yorum kazandıran Athena fıkır fıkır bir ritimle kulakların pasını siliyor.

  DENİZ KIZI EFTALYA- KADIKÖYLÜ

  DENİZ KIZI EFTELYA

  Refik Fersan tarafından nihavend makamında bestelenen kanto Deniz Kızı Eftelya’nın sesinin içinizi ısıtmama ihtimali yok.

  HAMİYET YÜCESES- ADA SAHİLLERİNDE BEKLİYORUM

  ADA SAHİLLERİNDE BEKLİYORUM

  Fasılların en vazgeçilmez eseri Ada Sahillerinde Bekliyorum, nesillerden nesillere aktarılan unutulmaz bir parçadır. Hicaz makamındaki bu parçanın sözlerini kimin yazdığı ya da kimin bestelediği belli değil. Ancak her İstanbullu’nun dost sohbetlerinde bu parçanın yeri vardır.

  ZEKİ MÜREN- ÜSKÜDAR’A GİDER İKEN (KATİBİM)

  üsküdar'a giderken

  Katibim olarak da bilinen bu İstanbul türküsü, sanat güneşi Zeki Müren’in sesinden daha bir güzel geliyor. Yakışıklı katip ve sevdiği arasında geçen tutkulu aşk hikayesini anlatan parça akıllara anında mendil ve şemsiye getiriyor.

  KARGO VE MİRKELAM- EMİNÖNÜ LALELİ

  kargo

  Mirkelam ve Kargo Grubu’nun işbirliğinden ortaya çıkan Eminönü Laleli şarkısı, İstanbul’un dengesiz yönlerini anlatıyor.

  KARGO- BOĞAZİÇİ

  KARGO BOĞAZİÇİ

  Boğaziçi’nin ayırdığı iki kıtayı yorumlayan, iki ayrı dünyayı anlatan bir şarkı! Tam bir İstanbul özeti...

  BONUS: SEZEN AKSU- İSTANBUL İSTANBUL OLALI

  SEZEN AKSU

  Kanlıca’nın orta yerinden başlayan bu parça, semte özel yazılan bir şarkı olmasa da bu listede yerini almayı hak ediyor.

  Express

  En Çok Aranan Haberler