Ege Denizi'nde mahsur kaldı! 2 gün boyunca...

Ege Denizi'nde iki gün mahsur kalan turist, şeker yiyerek hayatta kaldı. Kushila Stein ayrıca, vücudunu sıcak tutmak için plastik torbalara sarınarak kurtuldu. İşte detaylar...

Ege Denizi'nde mahsur kaldı! 2 gün boyunca...

Şişme botu tatil adasından uzağa sürüklenen bir turist, şekerleme yiyerek denizde iki gün hayatta kaldı. 47 yaşındaki Kushila Stein botunun kürekleri düştükten sonra Ege Denizi'ndeki Yunan adası Folegandros'tan yaklaşık 45 km uzaklaştı.

İÇME SUYU OLMASINA RAĞMEN HAYATTA KALDI

Annesi Wendy Stein, verdiği demeçte, denizci kadının çantasındaki birkaç şekerlemeyi az az tükettiğini, sıcak kalmak için kendini plastik torbalara sardığını ve bu sayede içme suyu olmamasına rağmen hayatta kaldığını anlattı.

ÖLÜRSE DİYE ANNESİNİN NUMARASINI YAZIP BOTA İLİŞTİRDİ

Yeni Zelanda, Warkworth'ten gelen deneyimli denizci, ölü bulunma olasılığını düşünerek, annesinin iletişim bilgilerini yazdı ve botuna iliştirdi. Annesine göre Stein, cuma günü Folegandros'taki bot gezisine karar verdiğinde Mike adındaki İngiliz bir adama, yatını Türkiye'nin güneyinden Atina'ya taşıması için yardım ediyordu.

KAPTAN SABAH BİR GARİPLİK OLDUĞUNU FARK ETTİ

O öğleden sonra Stein, adama mesaj atmış ve yata dönmek üzere olduğunu bildirmişti. İki saat sonra hala dönmediğinde kaptan, kıyıda daha fazla zaman geçirmeye karar verdiğini düşünüp yatmaya gitti. Ancak sabah 5'te Stein ve botundan bir iz bulamayınca kadını aramaya başlayıp polise haber verdi. Bu ana kadar Stein, denizde 12 saattir mahsurdu. Sonunda pazar sabahının erken saatlerinde Folegandros ve Girit arasında bulundu.

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN AYNASINI GÜNEŞE TUTMUŞ

Yunan Sahil Güvenliği bölgeye 7 devriye gemisi ve bir arama kurtarma uçağı gönderirken, 3 özel gemi ve bir Yunan donanma helikopteri de arama operasyonuna katıldı. Stuff'a konuşan Stein'ın annesi, kızının birilerinin dikkatini çekebilmek için üzerinden uçak geçtiği her an aynasını güneşe doğru tuttuğunu söyledi:
Bana 'Hayatta kalabilmek için elimden geleni yaptım' dedi. Denizde hayatta kalma konusunda eğitimli, bu yüzden işinin ehli. Bence hayatını bu kurtarmış olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Allah yardım etmiş eceli gelmemiş henüz vakit geldiğinde ne bir saat ileri ne bir saat geri
Bence şow yapmış. Ege bu. Katip değilki. Yanında şeker var tel. Yok. Yaş 47, çocukta değil. 2 saat sonra işi var. Ama bota biniyor. Kürekleri düşüyor, egenin her tarafi ada ya.??
12 saat kalmış zaten hayatta olması büyük bir mucize değil
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler