Ekrem İmamoğlu: TRT dizisine 25 milyon TL aktarılmış! İşte o dizi...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dün katıldığı canlı yayında belediyenin TRT'deki bir diziye 25 milyon TL aktardığını açıkladı. O dizinin Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi olduğu ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun daha önce yaptığı açıklamada da o dizi için "TRT 1'de yayımlanan Kut'ül Amare dizisi bu" demişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında İBB'den TRT'deki bir diziye sponsorluk yoluyla 25 milyon TL aktarıldığını söylemişti. İBB'nin toplam 4 iştirakinden aktarılan paranın hangi diziye gittiği belli oldu.

Bir TRT dizisine İBB'ye milyonlarca lira aktardığını söyleyen İmamoğlu, “TRT dizisine 20-25 milyon lira niye aktarsın İBB. Diziye sponsor olmak belediye şirketlerinin işi mi? Televizyon buna reklam alır ve para kazanır” dedi, herkes o dizinin hangisi olduğunu merak etti.

İBB Başkanı’nın söz ettiği dizinin TRT’de yayınlanan Mehmetçik Kûtulamâre olduğu ortaya çıktı. Söz konusu dizi için İBB’nin 4 iştirakinden 25 milyon TL’lik kaynak sağlandı.

Capture

2018 yılında İBB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım da sosyal medyada gündeme geldi. Paylaşımda "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak katkı sağladığımız “Mehmetçik Kut'ül - Amare” dizisi, bu akşam saat 20:00'de, TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor" notu düşülmüştü.

Capture

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 142 yorum
Kut ul Amare tarihte Türkler'in İngilizlete karşı büyük zaferidir..Vatan hainleri nadıl da gocunuyorlar..
@hinterlandtime kimsenin zafere bir sözü yok o kadar çirkefsinizki lafı nereye çekiyorsun ...ozaman trt neden elektrik faturalarından vergi kesiyor reklam gelirleri nereye gidiyor ...faydasız cevap ver...
akp nin oturduğu muhafazakar ve milliyetçi kuzu postu delindi millet içindeki kurdu görüyor elhamdülillah.
kardeş yardım Kut ul Amareye değil. Diziye ... diziye... diziye... yani kut ul amre duzisine yapılan yardımdan şehit ve gazilerimize para giymiyor aksine sehit ve gazilerimizin ailelerinden toplanan vergiler bu dizide oynayan artistlere, yönetmenlere, yapımcılara peşkeş cekiliyor. insallah anlarsın.
Arkadaş hırsızlık ortaya çıkınca ne kolay kılıf buluyorsunuz.Minareyi çalan kılıfını uydururmuş misali.
yav he he ne yiyip içiyorsun sen kardeş bırak bence dokunuyor sana.
sen ve senin gibi cahiller dizilerden degil kitaplardan ogrenin tarihi. kitaplar 25 tl. diziler 25 milyon lira. 25 tl okuyup ogrenenin cebinden cikiyo. 25 milyon lira ise kuru ekmege bile muhtac insanlarin cebinden cikiyo. sen git beyin nakli ol. sayet kusa taksan bir gun yasamaz
@hinterlandtime yani napalım şimdi dizi çekecekler diye aç karnımızı bırakıp dizimi izleyelim, kafaya bak hele bak kafaya bak
@hinterlandtime al işte bir buzağı daha aklı nerelerde ortada bir hainlik varken nerde nereye gitmiş beyni,işte bu ülkeye zarar veren beyin bunlar..
Tarihini dizilerden öğrenen cahil bir gençlik yetişiyor.Vah vaah
nefes almayi unutmusun
haram zıkkım olsun paralarımızı peşkeş çekenlere
Ülkenin kaynaklarını kütür kütür götürüyorlar..
trt ye zaten herkes her ay elektrik faturasında zorunlu ödeme yapıyor.yetmiyor birde belediyemizin parsını veriyorlar bu nasıl iştir arkadaş.
@koriko bu kadar büyük bir bütçeye sahip İBB neden borçlu çıktığını şimdi herkes görsün ve bu harcanan verilen haraçlar bu vatandaşın cebinden yani senin benim param.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler