YEMEK

Elinizin altındaki malzemelerle yapabileceğiniz birbirinden enfes helva tarifleri

Son derece kolay ve pratik, malzemeleri oldukça ekonomik olan helvanın 6 farklı çeşidini sizler için bir araya getirdik, buyursunlar...

Elinizin altındaki malzemelerle yapabileceğiniz birbirinden enfes helva tarifleri

Pekmezli bademli un helvası

iStock-992650578
Klasik bir un helvası tarifinden bahsetmiyoruz sevgili okur. Pekmezin aroması, çıtır bademin lezzeti ve mahlebin kokusuyla keyif yapmaya hazır olun. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Güveçte helva

iStock-690332706
Sadece 10 dakikada hazır edebileceğiniz, özellikle balık sonrası enfes giden bir helva tarifi veriyoruz. Tatlı krizi anında da güveçte helvamız çok güzel gidiyor. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Fındıklı kıtır helva

kıtır

Bol tahin ve fındıkla hazırlanan kıtır helvaya hayır diyecek kimseyi tanımıyoruz! Üstelik fındıklı kıtır helvanın yanına şöyle demli bir çay çok yakışıyor. Tadını tarçınla şahlandırmayı unutmayınız :) Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Tahin helvası sarması

tahin
Hazır olarak yemeye alıştığımız tahin helvası sarmasını kendi mutfağımızda çok basit yöntemlerle yaptık. Zahmetli gibi görünse de aslında oldukça pratik bir tarif. Detaylarını görmek için tıklayın.

Dondurmalı portakallı irmik helvası

iStock-842184152

Dondurmanın içinde gizli kalmış bir top dondurmacık yatıyor :) Sıcacık irmik helvasına portakal aroması da pek bir yakıştı. Bu lezzet şölenini denemek istiyorsanız detayları için tıklayın.

Damla sakızlı un helvası

iStock-1013515214

Geleneksel tatlılar arasında bulunan son derece lezzetli ve pratik bir tatlıdır. Şimdi içine damla sakızı katarak lezzetini yeniledik ve çok beğendil! Damla sakızını seviyorsanız bu tatlı tam size göre diyebiliriz. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler