HABER

En farklı anket sonucunu Adil Gür açıkladı

Araştırmacı Adil Gür seçime 2 gün kala son anket verilerini açıkladı. Buna göre 'evet' oranı yüzde 60.8! Gezici Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Gezici ise kişisel Twitter hesabından, Adil Gür'ün açıkladığı anket sonucu için 'mümkün' değil dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da AGİT İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Link'in Die Welt Gazetesi'ne referanduma dair önemli açıklamalarda bulundu.

En farklı anket sonucunu Adil Gür açıkladı

Referandum yaklaşırken anket şirketleri de peş peşe yaptıkları anketlerin sonuçlarını açıklıyor. Şirketlerin anketlerinde birbirinden farklı sonuçlar var.

Sabah'ın haberine göre Adil Gür'ün anket sonuçları şöyle: 'Evet' yüzde 60.8, 'Hayır' yüzde 39.2.

Anketin 8-13 Nisan 2017 günleri Türkiye genelinde 47 ilde, 252 mahalle – köy ve beldede, 18 yaş ve üstü toplam 6.048 denekle, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yapıldığı belirtildi.

GEZİCİ: MÜMKÜN DEĞİL

Gezici Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Gezici ise kişisel Twitter hesabından, Adil Gür'ün açıkladığı anket sonucu için 'mümkün' değil dedi.

ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ REFERANDUM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, AGİT İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Link'in Die Welt Gazetesi'ne açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şöyle;

(Halk oylaması anketleri) Şu an itibarıyla tüm araştırma gruplarından bize gelenler, hepsi de hemen hemen olumsuzu hiç yok, hepsi 'evet' istikametinde. Ama bakıyorsunuz aralarında birer, ikişer, üçer puan var. Bunların içerisinde açık ara olanlar da var. Pazar günü öyle zannediyorum ki, çok çok farklı bir netice de 'evet' lehinde gelebilir. 'Evet' lehinde çıkacak olan bu netice, milli iradenin bu yeni yönetim sistemini ne denli benimsediğini de ortaya koyacaktır. Oran, 55'in altında gösterenler de var, 55-60 aralığında gösterenler de var.

Sen bir defa HDP'nin üyesi misin Devlet CHP'ye de para yardımı yapıyor, aynı oran olarak eşit oranda, diğer partilere de HDP'ye de ciddi manada para veriyor. Birinci derecede para alan devletten AK Parti'dir, ikinci derecede CHP'dir, üçüncü derecede HDP'dir. Bunlar aldıkları parayı nerede kullandılar Seçim kampanyasında mı kullandılar Bunlar aldıkları paraları dolaylı yollarla dağa gönderiyorlar, sıkıntı burada. Kampanyada harca... Ben hiçbir yerde onların propaganda şeylerini görmüyorum. Niye harcamıyorlar, çünkü başka yerlere gitmesi lazım o paranın.

Geri Dön