Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı! 'Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu' kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" oluşturuldu. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunun oluşturulması kararlaştırıldı.

Buna göre, kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek.

Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 144 yorum
Yeni ekmek kapısı hadi hayırlı olsun yandaşlara müjdeli haber gitti bizim vergilerimizle yine
@xmen3131 İTİBARDA TASARRUF OLMAZ DEYİP,ÜLKENİN İÇİNE ETMEK BUYMUŞ DEMEK.NE İTİBARIYSA BİTTİK TÜKENDİK YAŞAMAKTAN SOĞUDUK.KRAL ÇIPLAK
ben de sandım ki çiftçi yi kalkındırma tarımı yeniden yapılandırma kurulu. yeni Parti'ye akp liler geçmesin diye hazine den (halkın sırtından) para vererek kendisine rakip olabilecek leri yanında göz önünde tutmak için.
@xmen3131 bu gün vergi veriyorsunda dün vergilerin nereye gidiyordu 50 km yol yapmaya para bulamayan devlet varken ses yok şimdi vergi.öylemi.
kurun tabiki yalakalar kuruluda kurun HALKin vergi paralari ile ödüyorsunz nasil olsa.
@j0ker_55 KISACASI KRAL ÇIPLAK,BU ADAMIN ÜLKEDEN HİÇ HABERİ YOK.ETRAFINDAKİ SOYTARILAR NASIL ANLATIYORSA
kurumun adı devlet malı deniz yemeyen keriz sizde yiyin kurulu olsa daha hoş olurdu en azından bu sefer açık açık söylüyorlar derdik...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler