Erkek arkadaşının cinsel saldırısına maruz kamıştı! Şikayetinden vazgeçti

Erzurum'da erkek arkadaşının ailesiyle tanışmak için gittiği evde, erkek arkadaşının cinsel saldırısına maruz kalan genç kız, savcılıkta bulunduğu şikayetinden mahkemede vazgeçti. Duruşma, M.B.K.'nin ifadesinin alınması ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Erkek arkadaşının cinsel saldırısına maruz kamıştı! Şikayetinden vazgeçti

İddialara göre M.B.K. ve G.B. ortak arkadaşları aracılığıyla tanışarak, sevgili oldu. M.B.K., 9 Nisan 2018 günü, kız arkadaşını ailesiyle tanıştırma bahanesiyle, Palandöken ilçesi Karayolları semtindeki evlerine götürdü. Yine iddiaya göre M.B.K., genç kıza cinsel saldırıda bulundu ve bu anları kameraya kaydetti. G.B., savcılığa başvurarak, M.B.K.'den şikayetçi oldu.

"KORKUP KABUL ETTİM"

G.B., şikayetinde "Dokuz ay önce M.B.K. ile sevgili olduk. Kendisi bana niyetinin ciddi olduğunu ve beni ailesiyle tanıştırmak istediğini söyledi. Ailesi ile tanışmak için eve gittik. Gittiğimizde evde ailesi yoktu. 'Beni buraya neden getirdin?' diye sorduğumda, benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Kabul etmeyince zorladı. Korkup, kabul ettim. Cinsel ilişki esnasında gizlice görüntü çekmiş. Şikayetçi olmam durumunda görüntüyü yayacağını söyleyerek, şantaj yaptı. Bunun üzerine ilişkimi sonlandırdım" dedi. Suçlamaları kabul etmeyen M.B.K. ise, G.B. ile aralarında olan cinsel ilişkinin rızayla olduğunu, videoyu da eski kız arkadaşının rızası ile çektiğini ileri sürdü.

27,5 YILA KADAR CEZASI İSTENİYOR

M.B.K. hakkında Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 12 yıla, 'cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıldan 10,5 yıla, 'özel hayata ilişkin görüntü veya sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek'ten ise 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 5 yıldan 27,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dava iddianamesinde, görüntüde G.B.'nin, M.B.K.'ye karşı koyduğuna dair bir delil olmadığı vurgulandı.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Tutuksuz sanık M.B.K.'nin 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Sanığın gelmediği duruşmada G.B., M.B.K. ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini söyleyerek, "M.B.K., benden habersiz çektiği videoyu enişteme gönderdi. Ailemden korktuğum için zorla ilişkiye girdiğini anlattım. Evde de zorla tutulmadım. Kendisinden şikâyetçi değilim" dedi.

Duruşma, M.B.K.'nin ifadesinin alınması ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
şaşırdıkmı tabikide hayır erzurumda normal şeyler böyle sapıklıklar erzurumda dadaş yerine godoş bollugu var...
Kendi isteginizle herseyi yapiyosunuz sonra ayrilinca yok tecawuz etti yok zorla oldu falan birakin bu hikayeleri bagirip binayi ayaga kaldirsaydin
ev müstakilmiş reyiz :) rızası olsa bile videoya almak nedir ya zaten canlısı karşında birde ciddiymiş her istediğinde görebilirsin videoyu ne yapacan blazzersa iş başvurusu için mi kullanacan
@dobrakobra_2019 bu devirde elde delil şart reis , bak video olmasa adama 20 yıl kitlerlerdi iş değişti ;)
ozaman kızı yargılasınlar..iftira atmaktan devletin mahkemesini gereksiz mesguliyetten ve kişiyi zor durumda birakmaktan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler