Fenerbahçe Bekolu Kostas Sloukas'tan Atatürk pankartı açıklaması

Fenerbahçe Beko'nun Yunan yıldızı Kostas Sloukas, Beşiktaş Sompo Japan ile oynadıkları maçta, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla sahaya çıkılan pankartı bilinçli olarak tutmadığına yönelik yorumlarla ilgili, "Kesinlikle bilinçli yapılmış bir şey söz konusu değil. Tamamen maça konsantreydim ve o anda farkına bile varmadım" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Bekolu Kostas Sloukas'tan Atatürk pankartı açıklaması

Yunan basketbolcu Kostas Sloukas, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Ben bu ülkeye ve bu takıma büyük saygı duyuyorum. 5 yıldır buradayım. Bu ülkeye, tarihine saygı duyuyorum. Kesinlikle bilinçli yapılmış bir şey söz konusu değil. Tamamen maça konsantreydim ve o anda farkına bile varmadım" değerlendirmesinde bulundu.

AW851839_01

"YUNAN VATANDAŞIYIM AMA HER GÜN FENERBAHÇE İÇİN SAVAŞIYORUM"
Türkiye'de 5 yıldır bulunduğunu yineleyen Sloukas, şunları kaydetti:

"Herkes benim nasıl biri olduğumu ve bu takım için nasıl mücadele ettiğimi biliyor. Bu takım ve bu ülke için mücadele ediyorum. Saygısızlık yaptığımın söylenmesini asla kabul edemiyorum. Bu ülkenin arkasında önemli bir tarih var, bunu biliyorum. Buna her zaman saygı gösteriyorum. Evet, ben bir Yunanistan vatandaşıyım ama beş yıldır buradayım ve her gün Türkiye'nin bir temsilcisi olan Fenerbahçe için savaşıyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
adam Türk değik Türkiyeli değil..ne mecburiyeti var..ulan siz kafayı mı sıyırdınız..
Atatürk Yüzlerce km yol gidip; yol boyunca Yakılmış Yıkılmış Köyler Şehirler Mahvedilmiş İnsanlar gördüğünde bile İzmir'e Vardığında ilk iş olarak yerdeki Yunan Bayrağını kaldırtmıştır.. "Bayrak bir Milletin Onurudur" deyip Yunan Milletinin Onurunu düşünmüştür.. Bir Yunanlı öleceğini bilse yine Atatürk'e hakaret etmez.. Atatürk öldüğü zaman; Yunanistan'da bile Mâtem havası olmuştur. Kimse havadan nem kapmasın boşyere
ne güzel yazmışsın olup biteni,ama yinede bu sorgula acaba neden?
Atatürk düşmanlari da tutmazdı yunan da tutmaz pkk lilar da tutmaz, eyyy Atatürk düşmanı işte siz bunlardansiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler