HABER

FETÖ için tesettürden çıkıp mini etek giymiş! Nedeni sorulduğunda ise...

FETÖ soruşturmasında katalog evliliği yapan karı-koca hakim hakkında ilginç bilgiler ortaya çıktı.Tanık sıfatıyla ifadesi alınan Ömer Faruk Satılmış da ifadesinde D.A’yı liseden tanıdığını, şüphelinin önceden başörtülü ve pardesülü olduğunu belirterek üniversite döneminde FETÖ’nün “ablalığını” yaptığını söyledi. Akademideki stajı sırasında D.A’yı makyajlı ve mini etekli gördüğünü söyleyen tanık Satılmış sebebini sorduğunda A’nın kendisine “bunu burada konuşmayalım” dediğini anlattı.

FETÖ için tesettürden çıkıp mini etek giymiş! Nedeni sorulduğunda ise...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı hakim ve savcılara yönelik yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında karı-koca hakim Ö.F.A ve D.A.hakkında “Terör örgütü üyesi olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

İddianamede şüpheli karı koca hakim Ö.F.A ve D.A'nın İstanbul Anadolu Adliyesi’nde hakim olarak görev yaptıkları, ancak 23 Temmuz 2016 tarihinde KHK ile HSYK tarafından meslekten ihraç edildikleri belirtildi. İddianamede Ö.F.A’nın 29 Eylül 2014 tarihinde telefonuna Bylock yüklediğini tespit edildiği anlatıldı.

KATALOG EVLİLİK YAPTILAR

Başka dosyada şüpheli olan şüpheli Gülperi Göze ifadesinde karı- koca hakimler Ö.F.A ve D.A.'nın örgüt içersinde katalog evlilik usulü ile evlendiklerini belirtildi. Tanık sıfatıyla ifadesi alınan Çimen Kıtsuz da ifadesinde D.A. ile hukuk fakültesinde iken aynı sınıf ve aynı anfide okuduklarını, A'nın “ev ve semt ablalığı” yaptığını söyledi.

İddianamede D.A’nın üniversite döneminde örgütün evlerinde kaldığı ve bu evlerde ablalık yaptığı anlatıldı.

Tanık sıfatıyla ifadesi alınan Ömer Faruk Satılmış da ifadesinde D.A'yı liseden tanıdığını, şüphelinin önceden başörtülü ve pardesülü olduğunu belirterek üniversite döneminde FETÖ’nün “ablalığını” yaptığını söyledi. Akademideki stajı sırasında A.'nın makyajlı ve mini etekli gördüğünü söyleyen tanık Satılmış sebebini sorduğunda A'nın kendisine “bunu burada konuşmayalım” dediğini anlattı.

Geri Dön