Foundation (Vakıf) dizisinin çekimleri başladı

Apple TV+ platformunda izleyiciyle buluşacak olan Isaac Asimov'un klasik bilim kurgu serisi Foundation (Vakıf) dizisinin çekimleri sessiz sedasız başladı. Dizinin İzlanda’daki setinden bir kare sosyal medyaya sızdı.

Foundation (Vakıf) dizisinin çekimleri başladı

Isaac Asimov'un ünlü bilim kurgu serisi Foundation, Apple TV+ platformu için dizi oluyor. Başrollerini Chernobyl, The Crown ve Mad Men dizileriyle birçok Emmy ve BAFTA ödülüne aday gösterilen Jared Harris ile The Fall, Guardians of The Galaxy, Hobbit serisi, Halt and Catch Fire gibi yapımların oyuncusu Lee Pace paylaşıyor. Jared Harris, Vakıf dizisinde serinin başkahramanı olarak nitelendirebileceğimiz Hari Seldon'u canlandıracak. Lee Pace'i ise Galaksi İmparatoru Brother Day rolüyle izleyeceğiz.

David S. Goyer ve Josh Friedman yaratıcılığında çıkacak olan dizinin çekimleri sessiz sedasız başladı. Dizinin çekimlerinin İzlanda'da yapıldığı belirtiliyor. Yerel haber ajansı RUV.is'in haberinde, çekimlerin İzlanda'nın başkenti olan Reykjavík'te yaklaşık 250 kişilik bir yapım ekibiyle start verdiği belirtilmiş. İlk sezonun büyük bir kısmının aynı bölgede çekileceği söyleniyor. Setten bir de fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı.

FOUNDATION (VAKIF) KONUSU

Isaac Asimov imzalı seri; Foundation, Foundation and Empire ve Second Foundation isimli üç romandan oluşuyor. Toplam yedi kitaptan oluşan Vakıf serisi son derece karmaşık bir hikayeye sahip. Galaktik bir imparatorluğun çöküşünü konu alan seride; başkahramanımız Hari Seldon, galaksinin dört bir köşesine yayılmış insanları bir arada tutan dev imparatorluğun çökmek üzere olduğunu fark etmesinin ardından insanlığın bilgisini ve tarihini yok olmaktan kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılıyor. Matematiksel veriler kullanarak geleceği görme yeteneğine sahip bir psikotarihçi olan Seldon, on binlerce yıl süren planıyla insanlık kültürünü imparatorluğun çöküşüyle ortaya çıkan kargaşada korumaya ve genişletmeye çalışıyor.

Apple'ın Vakıf dizisini 2021 yılında yayınlaması bekleniyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler