Fransa Libra yasağını sadece Fransa ile sınırlandırmayacak

Facebook Libra henüz kullanıma giremedi ama tepkileri çoktan büyük boyutlara ulaştı. Dünyada neredeyse hiçbir ülke, Libra’yı kullanmak istemiyor.

Fransa Libra yasağını sadece Fransa ile sınırlandırmayacak

Üstelik ABD dahil hiçbir ülke vatandaşlarının Libra kullanmasını istemezken, Fransa şimdiden Libra’ya yasak getireceğini resmen duyurdu.

Ancak Fransa şimdi bununla da sınırlı kalmıyor. Libra’nın Avrupa Birliği içinde kullanılmasına da karşı çıkacaklarını ve engelleyeceklerini açıkladılar.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, basına yaptığı açıklamada, Libra’nın ülkelerin egemenliğini tehdit edeceğini vurguladı.
Facebook ise Libra’nın geniş ölçüde yasal onay almadan kullanıma girmeyeceğinin altını çiziyor. Ancak bu “uyumlu ve işbirliği içindeki masum sosyal medya servisi” görüntüsü Avrupalıları ikna edemiyor. Hatta ABD senatosu bile Libra’nın ABD ekonomisine ağır zarar verip ülkenin siyasi ve ekonomik kontrolünü Facebook’a vereceğini düşünüyor. Dolayısıyla, Zuckerberg’in bu sefer tatlı ve sempatik çocuk rolüyle kaleleri zapt etme stratejisi işe yaramayabilir.

Apple sınıfta kaldı! Dağ fare doğurdu!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Libra’nın çıkışı diğer digital paralardan daha mantıklı geliyor bana en azından arasında dev bir şirket var.. Bitcoin’nim arkasında kim var meçhül.. Ripple keza öle.. Yada çıkacaksa bir tane adam gibi çıksın.. Dünya digital para çöplüğüne dönmesin...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler