SPOR

CANLI

Galatasaray-Chelsea maçında ‘Donk vakası’

Arena'daki Galatasaray - Chlesea maçının ilk yarısında ikinci bir Donk vakası yaşandı.

Galatasaray-Chelsea maçında ‘Donk vakası’

Galatasaray’ın atağında Chelsea kaptanı John Tery’nin taca vurduğu top reklam panosundan sahaya geri döndü. Topu tekrar eline aldı. Diğer yandan taç atışını hemen kullanan Galatasaray hızla atağa geçerken, Terry elindeki topu sahaya fırlattı. Sarı kırmızılı ataktaysa Burak topu ağlarla buluşturdu. Ancak hakem oyunu daha önce durdurduğunu söyleyerek golü iptal etti ve Terry’e de sarı kart gösterdi.

[Maçtan Fotoğraflar-![Galatasaray-Chelsea](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2120886/640xauto.jpg)](http://spor.mynet.com/galeri/dunyadan-futbol/3411-galatasaray-chelsea.html)

Bu pozisyon akıllara Kasımpaşa-Beşiktaş maçında Donk’un yaptığı hareketi akla getirdi. Donk dışarıdan gelen topu eline alıp ceza sahasında gol pozisyonundaki Almeida’nın ayağındaki topa attı. Bunu üzerine hakem Donk’a sarı kart gösterip oyunu da hava atışıyla başlatmıştı. Beşiktaş daha sonra yaptığı itirazda maçı kural hatası olduğu gerekçesiyle tekrar ettirmişti.

İLK TEPKİ KASIMPAŞALI YILDIZDAN GELDİ
Galatasaray'ın Burak ile bulduğu ve geçerli sayılmayan golü öncesi John Terry'nin elindeki topu fırlatması sosyal medyada yankı uyandırdı. Bu hareket Donk'un Kasımpaşa- Beşiktaş maçında yaptığı ve maçın tekrarlanmasını sağlayan davranışına benzetilirken en ilginç yorum Kasımpaşalı Babel'den geldi. Hollandalı yıldız attığı tweet'te Terry Donk gibiydi yorumunu yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
hakem maçı hava atışıyla mı başlattııı man kafalılarrrrr kasımpaşa maçında ki gibi mi oldu kas kafalılarrrrr
Bu pozisyonda Teryy gerçekten futbol ahlakından uzak bir davranış sergiledi. Eğer o hareketi yapmayıp attığımız gol geçerli olsaydı maç kopardı. Golümüzden önce de sonra da Chelsea orta sahayı geçemedi. Londra ya umutlu gidiyoruz ama şansa çok ihtiyacımız var. Ya ölümüne kafa kafaya oynarız karşılıklı gollerle schalke maçı gibi olur. Yada şansa bir gol atar maça yatarız. Şans Türk Takımlarının her zaman yanında olsun.
ş*refsiz k*pek terry ve hakem . buz gibi golü yediler
kaleci hakemin oyunu durdurduğunu gördü müdahale etmedi ki topa sanki yiyecek o golü. ama yine de bu terry nin pi*liğini kapatamaz.
Takım
O
Av
P
Geri Dön