Genelkurmay arşivinden Sakarya Meydan Muharebesi'nin az bilinen fotoğrafları

Sakarya Meydan Muharebesi'ne ilişkin arşivlerdeki az bilinen fotoğraflar, Milli Savunma Bakanlığınca Anadolu Ajansı ile paylaşıldı.

Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt (ATASE) Daire Başkanlığı arşivlerindeki fotoğraflar, "hattın değil sathın müdafaa edildiği" Sakarya Meydan Muharebesi'nin 98'inci yılında, Türk ordusunun çelikten bir kale halinde düşmanın karşısına çıktığı ve yoğun çatışmaların yaşandığı zaferi birçok yönüyle gözler önüne seriyor.

Albümde Yunanlılardan ele geçirilen silahlar, cephede savaşan Mehmetçik ve ikmal faaliyetlerine ait fotoğraflar yer alıyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
vatanımızı bize geri kazandıran ATATÜRK ve tüm şehit gazilerimizin ruhu şaad olsun..nur içinde uyusunlar.onlar dönmeyeceklerini bilerek bu ülke ve milleti için öldüler..
Ölmediler şehit oldular diyecektin herhalde
Cenabı Allah,Bizlere güzel bir gelecek sağlamak için mücadele eden Atalarımızdan ve tüm Şehitlerimizden razı olsun Mekanları Cennet yattıkları yerleri nur olsun,Değerli Ailelerinede Ahirette Şehitlerimizin şefaatinden nail eylesin.Âmin
@kinowa73 ben unutmam mesela çünkü demem.şehitlik mertebesi müslümanlara özgü bir durumdur.mustafa kemal içinde birçok bilinmeyeni saklar.hiç olmazsa latife hanımın hatıratlarının açıklanması yasağı ortadan kalkarsa bizde birşeyler hakkında bilgi sahibi oluruz.bu resimlerde malumunuz savaştan sonra hatıra olarak çekilmiş resimlerdir.zira savaş esnasında kimse gelde fotoğrafımızı çek yada biri gidip fotoğraf çeekmez
@kinowa73 sende diyanet gibi ATATÜRK demeyi unutmuşsun..
Benim arşivimdem cikacak deyil ya..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler