Google'a 'Cemevi' tepkisi! 'Pisuvar TDK' aramasında bakın ne çıkıyor...

Dünyanın en büyük arama motoru Google’da, "Pisuvar TDK" araması sonucunda gelen tanım büyük tepki çekiyor.

Google'a 'Cemevi' tepkisi! 'Pisuvar TDK' aramasında bakın ne çıkıyor...

Google’da “pisuvar TDK” başlığını aratan kullanıcılar Türk Dil Kurumu’nun (TDK) resmi sayfasında yer alan “Cemevi” tanımıyla karşılaşıyor. Bu hatanın nasıl oluştuğu ve Google’ın bu iki kelimeyi arama sonuçlarında nasıl eşleştirdiği ise belirsizliğini koruyor.

İLK SIRADA GELİYOR

Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google, “pisuvar TDK” şeklinde yapılan bir aramaya Türk Dil Kurumu’nun (TDK) resmi sayfasında yer alan “Cemevi” tanımını ilk sırada sunuyor. Açılan sayfada ise Cemevi’nin TDK tanımı çıkıyor.

pisuvar

Google’ın arama motoru algoritmasında Cemevi ve pisuvar kelimelerinin nasıl eşleştirdiği ve böyle bir hatanın nasıl meydana geldiği ise belirsizliğini koruyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
GOOGLE PROVOKATÖRLÜK YAPMIŞ. ÜLKEMİZİN HİÇ BİR DEĞERİNİ ELEŞTİRME VE AŞAĞILAMA HAKLARI YOKTUR. ACİLEN ÖZÜR DİLEMELİLER.
Bunu yapan Google değil. Provakatör ama işinde uzman bir Türk. Allah bizi okumuş cahillerden korusun. Fetö atleti koklayan proflar var ülkede.
Kardesim ses benzerligi olabilir..pisuvar fransizcadan gecti ama alevilik bin yildir var..ingilizcedeki I am yazan kelime ile bizdeki manası ayni mi? biraz mantikli olun
ulkede yine alevi sunli kurt turk sagci solcu dindar dinsiz olaylari cikarmaya calisicak bazi cakallar ama yemiyoruz artik oyun ustune oyun yapmayin millet uyandi cahiliye devri geride kaldi...
@hakanesen_1982 tek yol israil başka büyük yok
RESMEN ETNIK OYUN OYNANIYOR
@dursun_torun_1981 alevîlik nedir ya ne zaman çıkmış ben duymadım
@dursun_torun_1981 islamiyetten daha eski bir kültür ondan bilmiyorsundur mankafa
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler