Google Chrome değişiyor! İşte yeni Google Chrome…

Google Chrome tarayıcısı, tasarımsal değişikliklere gidiyor. Google Chrome Dev sürümünde görünen değişikliklere göre, Google Chrome İOS ve Android’teki sekme tasarımı baştan aşağı değişecek. İşte yeni Google Chrome sekmeleri…

Google Chrome değişiyor! İşte yeni Google Chrome…

Google Chrome Opera, Mozilla ve Edge gibi rakipleri karşısında doludizgin yoluna devam ediyor. Uzun zamandır masaüstünün vazgeçilmez tarayıcısı olan ancak bazı eleştirilerin de odağında olan Chrome, şimdi de mobil sürümünde tasarım değişiklikleri yapmaya hazırlanıyor.

GOOGLE CHROME ANDROİD VE İOS TASARIMI DEĞİŞİYOR

Google Chrome Android ve İOS uygulaması, neredeyse ilk sürümünden beri sekmeleri üst tarafta listeliyor ve kullanıcılara sayı ile arka planda kaç sekmenin açık olduğunu gösteriyor. Yeni sürümde bu düzen değişecek. Google Chrome Beta sürümünde göründüğü üzere üstteki sekmeler birbirinden ayrı bir şekilde gösterilecek. Bu Google’ın yapacağı tasarımsal değişikliklerden sadece biri. Gelelim öbürüne.

Picture1

GOOGLE CHROME’UN ADRES ÇUBUĞU DA YENİLENİYOR

Android ve İOS için yeni Google Chrome’da bir adres çubuğu ekranın üst kısmına konumlandırılacak. Bu adres çubuğu sayesinde ister sesli ister yazılı Google araması yapılabilecek. Adres çubuğunun altına ise kullanıcının en çok ziyaret ettiği siteler sıralanacak. Böylece Google Chrome üzerinden internette sörf yapmak daha da kolaylaşacak.

YENİ GOOGLE CHROME NASIL İNDİRİLİR?

Google Chrome’un yenilenmiş tasarımı hali hazırda Chrome Dev ve Canary uygulamalarında yer alıyor. Yeni tasarım, henüz Google Chrome’un Android ve İOS sürümlerine gelmiş değil. Ancak yeni tasarımı ‘’bir bakalım şuna hele’’ deyip kullanmak isteyen Android kullanıcıları, Google Play Store’daki Canary veya Chrome Dev uygulamalarını indirerek İOS kullanıcılarından önce yeni tasarımı deneyimleyebilir. Android kullanıcıları hadi yine iyisiniz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler