Günde 20 fincan çay içerseniz ne olur?

Çay hakkında sürekli bir bilgi ortaya atılıyor. Yapılan araştırmaların bazıları çayın sağlıklı, bazıları ise çayın kansızlığa neden olduğunu belirtiyor. Ancak Japon bilim insanlarının yaptığı araştırma sonuçları bir hayli şaşırtıcı. İşte günde 20 çay içmenin sağlığımıza olan o etkisi…

Günde 20 fincan çay içerseniz ne olur?

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklama çay ile ilgili çok çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Çayın her türlü hazımsızlık, mide ağrısı, cilt kuruluğu ve öksürüğe iyi geldiği biliniyordu. Göz maskesi olarak kullanılırsa da kanlanmaya ve ağırlaşmış göz kapaklarına iyi geliyordu.

çay

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içerisindeki antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması önlüyor.

Osteoporoz adı verilen ve yaşı ilerlemiş insanlarda görülen kemik kaybı ve zayıflaması olarak tanımlanan hastalığa karşı siyah çay içmenin faydalı olduğu söylendi.

siyah çay

Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi.

bb

Japon bilim insanlarının açıklamasına göre fark edilebilir bir gelişme meydana gelmesi için 60 kilo olan bir yetişkinin kemik dokusunu güçlendirmek için üç gün içerisinde 60 fincan çay içmesi gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Yalancıyı şey yapsalar kucaktan inmezsiniz. Ülkemizde ev kadınları teyzeler nineler müthiş çay tüketiyorlar ama osteoporoz (Kemik Erimesi) rahatsızlığından çoğu muzdarip.
kardes o japon çayı bizimki türk çayı bizde boya da olur sap ta olur hersey olur
kesinlkle böyle bişey yok. bu haberide of çay amerikalılara satıldığı için satışları artırmak için yapılan haber bu
valla yatmaya yakın çay içmeyi 2 yıldır alışkanlık haline getirdim. ilk önce midem bozuldu azaltınca geçti. şimdi de hayatımda ilk kez şekerim azda olsa yüksek çıktı. kolestrol ldl 200 DR ilaç yazmadı. aslında resmen hissediyorum özellikle kolestrolün ve şekerin arazlarını ama dr ilaç yazmadı. neymiş sağlık bakanlığı iki kere göreceksin yüksek olduğunu öyle rapor edeceksin ilacı diyormuş. elinde telefon oynayıp duruyor görev başındamı artistmi dr mu belli değil! kalbim arada hafifte olsa sıkışıyor, göz migrenim var ve şekerdende ağzım kuruyor. bende gittikçe sıkılaşan diyete başladım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler