SPOR

CANLI

Hakan Balta'yı İskoç takımına gönderdiler!

Galatasaray'ın tecrübeli defans oyuncusu Hakan Balta ile ilgili olarak sosyal medyayı sallayan bir olay yaşandı. İskoç takımı Aberdeen'ın sahte hesabından milli futbolcunun transferi açıklanırken Hakan Balta'nın ismi Yerdss Selzavon olarak belirtildi.

Hakan Balta'yı İskoç takımına gönderdiler!

İngiltere'nin köklü haber organlarından Sky Sport kurulduğu 1991 yılından bu yana belki de en büyük hatasını yaptı. Sosyal medyada trollenme modasının son kurbanı olan Sky Sport'un hatasını gören sosyal medya kullanıcıları neye uğradığını şaşırdı.

Yerdäs Selzavön adlı bir Twitter kullanıcısı açan trollcü "Büyük tarihi olan bir kulüp olan Aberdeen ile sözleşme imzalamış bulunmaktayım" tweeti attı.

Birçok haber sitesinin haberi dahi olmayan bu çalışmayı Sky Sport'un bir editörü fark edince olanlar oldu. Transferi gerçek sanan çalışan, haberi siteden verince başta İngiliz basını olmak üzere tüm dünyada yankı uyandıran bir haberin yaratıcısı oldu.

Hakan Balta'nın fotoğrafının kullanıldığı Yerdäs Selzavön hesabı Türklerin de yoğun ilgisini çekti. Türk orta saha futbolcusu olarak tanıtılan Hakan Balta görünümlü Yerdäs Selzavön ise kısa sürede İngiltere'de Trend Topic oldu. Sky Sport trollenmesiyle ilgili ise henüz bir açıklama yapmadı.

Ayrıca başarılı trollemeden sonra bazı sosyal medya kullanıcıları da yeni sahte hesaplar açarak haber organlarını trollemeyi amaçlamaya başladı.

İŞTE HABERE NEDEN OLAN O PAYLAŞIM:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Hay emenike,tanınmış futbolcu olunca da böyle oluyor:) Milli Savunma Bakanımız üzerinden prim yapacaklar aklılları sıra!:)
Gerzekler :)
Gitme zamani geldi zaten gule gule hakan
Takım
O
Av
P
Geri Dön