Hindistan elektronik sigarayı yasakladı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kabinenin elektronik sigara yasağını onayladığını duyurdu.

Hindistan elektronik sigarayı yasakladı

Hint yerel basınında çıkan haberlere göre, Maliye Bakanı Sitharaman, "Kabine elektronik sigaraların yasaklanmasına onay verdi. Bu elektronik sigaranın imalatı, ithalatı ve ihracatı, nakliyesi, satışı, dağıtımı, depolanması ve reklamlarının yasaklandığı anlamına geliyor." ifadesini kullandı.

Sitharaman, yasak kararının bir an önce yürürlüğe girmesi için Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind'in onayına sunulacağını kaydetti.

Sağlık Bakanı Harsh Vardhan da Twitter'dan yaptığı açıklamada, elektronik sigara veya benzeri cihazları depolayanların, 6 aya kadar hapis ya da 700 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalacağını belirtti.

Uzmanlar, özellikle gençler arasında popüler hale gelen elektronik sigaraların, çeşitli hastalıklara sebep olduğunu ve bu durumun endişe verici boyutlara ulaştığını belirtiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kesinlikle sigara lobisinin işi
nedense hep gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülkelerde yasak (istisnalar kaideyi bozmaz). amerika gibi gelişmiş ülkelerde boy boy e sigara dükkanları mevcut. buralarda zararsız da (normal sigaraya göre) bizlerde mi hep zararlı. anlamış değilim.
valla duman çıktıktan sorası hava bide şu zamları geri alsalar çok pahalı valla tütüne devaaaamm
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler