MAGAZİN

Hollanda'da rekor yardım toplamıştı! Hataylı Karsu'dan enkaz fotoğrafı...

Hollanda'da yaşayan Türk sanatçı Karsu Dönmez, yakınlarının bir kısmını Hatay'daki depremde kaybetmişti. Depremzedeler için Hollanda'da düzenlenen bağış gecesinde sanatçı, rekor yardım toplamıştı. Karsu, Instagram hesabından yıkımın yaşandığı Hatay'da halasının evini paylaştı, görenlerin boğazı düğümlendi.

Hollanda'da rekor yardım toplamıştı! Hataylı Karsu'dan enkaz fotoğrafı...

Hatay'ın Karsu köyünden olan Karsu Dönmez, depremde ailesinden birçok kişiyi kaybetti. Sanatçı, Hollanda'da düzenlenen depremzedelere yardım gecesinde söylediği 'Neredesin Sen' türküsü ile gündem olmuştu. Karsu, depremde evi yıkılan halasının evinden bir kare paylaştı.

7b34ea40-8a29-47ac-8f53-71a257dd2385

Fotoğrafta evin duvarlarının tamamen yıkılmış fakat Atatürk fotoğrafının duvarda asılı halde durduğu görüldü. Karsu, hem Türkçe hem de İngilizce açıklama yazdığı bu fotoğrafı;

"KARSU KÖYÜ'nde halamların evindeki duvarda tek düşmeyen fotoğraf" notuyla paylaştı.

ezgif.com-webp-to-jpg (99)

'NEREDESİN SEN' DEDİ, MİLYONLARI AĞLATTI

Karsu, bağış gecesinde Neşet Ertaş'tan 'Neredesin Sen' türküsünü söyledi. İzleyenleri gözyaşlarına boğan Karsu, türküyü söylerken kaybettiği yakınlarına adeta ağıt yaktı.

ezgif.com-crop

Karsu'nun performansı sonrasında tüm salonun ağladığı görüldü.

50585650476470647

Kahramanmaraş depremlerinden sonra Hollanda'da birçok yardım kuruluşunun başlattığı ve Karsu'nun da içinde bulunduğu Giro555 yardım kampanyası kapsamında, yerel ve ulusal televizyonlarda ortak yayınla toplanan bağış miktarının 88 milyon 921 bin 469 euroya ulaştığı açıklandı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler