MAGAZİN

Hükümet Kadın filmi nerede çekildi? İşte Hükümet Kadın filminin oyuncuları

Hükümet Kadın filmi, güldürürken düşündüren Türk filmleri arasında yer alıyor. Midyat'ta yaşayan ve 8 çocuk annesi olan Xate, başkan olma yarışı veriyor. Bu yarış sırasında ortaya çıkan komedi unsurları izleyenler tarafından oldukça beğenilmişti. Hükümet Kadın filminin hem senaristliğinde hem de yönetmenliğinde Sermiyan Midyat'ın imzası yer alıyor.

Hükümet Kadın filmi nerede çekildi? İşte Hükümet Kadın filminin oyuncuları

Başrollerinde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın yer aldığı 2013 yapımı Hükümet Kadın filmi yaşanmış olaylardan esinlenilerek sinemaya aktarıldı. Peki, Hükümet Kadın filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler? İşte, Hükümet Kadın filmi konusu…

HÜKÜMET KADIN NEREDE ÇEKİLDİ?

Hükümet Kadın filmi Midyat köyünde çekildi. Filmde oynayan oyunculardan bazıları da köyden kişiler oldu.

Güney Doğu Anadolu'da yer alan Midyat, Mardin'in ilçesidir. Midyat'ın 105.000 kişilik nüfusu bulunmaktadır.

HÜKÜMET KADIN FİLMİ KONUSU

Midyat'ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate, okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat Xate'nin çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde Xate, kendisini Midyat'ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Belediye Başkanlığı'nı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.

Kısa zamanda ‘Hükümet' gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu'da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate'nin hikayesini beyaz perdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin'in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor.

HÜKÜMET KADIN OYUNCULARI

Demet Akbağ – Xate

Sermiyan Midyat – Faruk

Burcu Gönder – GUle

Mahir İpek – İkram

Gülhan Tekin – Fehime

Ercan Kesal – Aziz Veysel

Nazmi Kırık – Ferhat

Ayberk Atilla – Şeyhmuz

Sarp Aydınoğlu – Ögretmen

Renan Bilek – Müfettis Tuğrul

Cezmi Baskın – Eşekçi Feyzullah

Bülent Çolak – Baran

Haki Biçici – Behçet

Kemal Uçar – Komutan Celal

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön