HABER

Hükümete yakın yazar ve kaynaklar şehidin Yarbay ağabeyini hedef gösterdi

‘Ak troll’ olarak adlandırılan, hükümete yakın sosyal medya hesapları, kardeşinin cenazesinde isyan eden Yarbay'ı PKK'lı ilan etti.

‘Ak troll’ olarak adlandırılan sosyal medya kullanıcıları Şırnak’ta PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde Erdoğan başta olmak üzere iktidara tepkisini dile getiren ağabey Yarbay Mehmet Alkan’ı hedef aldı.

Yarbay, cenazede, “Çözüm diyenler ne oldu da sonradan ‘savaş’ diyor” diye isyan etmiş, “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git” diye haykırmıştı.

Haber ve videonun internette dolaşıma girmesinin ardından ‘büyük oyun’u gören ilk isimlerden biri Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Bolu Köroğlu Gazeteciler Birliği Başkanı İmdat Aslan oldu.

Siirt’te PKK’nın yola koyduğu mayının patlatılması sonucu hayatını kaybeden er Recep Beycur’un cenaze töreninde “Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Allah’tan hiç mi korkmuyor?” diye isyan eden Ömer Bilir, ‘havuz medyası’ ve sosyal medya hesapları tarafından ‘PKK’lı terörist‘olarak yansıtılmıştı.

‘Havuz medyası’ olarak adlandırılan hükümete yakın basın kuruluşları ve ‘Ak troller’ denilen hükümete yakın sosyal medya hesapları suçlamaları bununla da sınırlı kalmamıştı. Bursa’daki asker cenazesinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu protesto eden yurttaşlar arasında yer alan Mehmet Şenol da Sabah gazetesi ve A Haber tarafından ‘DHKP-C’li’ ilan edilerek hedef gösterilmişti.

Yine hükümete ve Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih tezcan da Yarbay'ı PKK'lı ilan etti.

AKP yanlısı isimler ve ‘Ak troller’in bugünkü hedefi ise kardeşinin cenazesinde hükümete tepkisini dile getiren Yarbay Mehmet Alkan oldu.

İktidara yakın 9 gazete, şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi Mehmet Alkan'ın isyanını görmedi

İktidara yakınlığı ile bilinen Sabah, Takvim, Yeni Şafak, Star, Akşam, Güneş, Türkiye, Yeni Akit ve Milat gazetelerinde şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki bu isyana yer verilmedi.

Sabah, Güneş, Akit, Milat ve Türkiye gazetesi bugünkü birinci sayfasında cenaze töreniyle ilgili hiçbir habere yer vermezken, Yeni Şafak, Star, Akşam ve Takvim gazeteleri ise "Osmaniye şehidini uğurladı" başlığıyla cenaze törenini haberleştirdi.

ANADOLU AJANSI BÖYLE DUYURDU

Yarbayın feryadı dün devletin resmi ajansı AA'nın (Anadolu Ajansı) haber metninde yer almadı. AA'nın haber metninde şu ifadeler yer alıyordu:
''Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, Osmaniye'de defnedildi. Şehit Alkan'ın naaşı, Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınarak, Fatih Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Helallik alınması ve okunan duanın ardından Alkan'ın cenazesi, törenin düzenleneceği Envar-ül Hamit Camisi'ne taşındı. Törene katılan protokol üyeleri ve askeri yetkililer, şehidin babası Hasan, ağabeyleri Jandarma Yarbay Mehmet Alkan ile Astsubay Başçavuş Mustafa Alkan'a taziye dileklerini iletti. Şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Alkan, törene üniformasıyla katıldı. Şehidin babası ve ağabeyleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı namazın ardından Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.''

Cem Küçük'ten Yarbay Alkan'a 'paralel' suçlaması

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.

Kardeşi yüzbaşı Ali Alkan’ı, PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit veren Yarbay Mehmet Alkan dün cenaze töreni sırasında, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” şeklinde konuşmuştu.

Bu sabah 24 TV’de yayınlanan programda konuşan Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye’yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan’ın sözlerini yorumladı.

KÜÇÜK: “YARBAY PARALEL AĞZIYLA KONUŞUYOR”

Küçük şunları söyledi:
“Burada yarbayın kardeşi şehit oldu. Bizim de şehidimiz. Bütün Türkiye’nin şehidi. Allah rahmet etsin. Ama yarbayın yine de, çok da bir şey demek istemiyorum çünkü zamanı değil, böyle dememesi lazım. Sen PKK’ya laf etmeyip devletin başındaki bir numaraya, cumhurbaşkanımıza, başkomutana laf ediyorsan nasıl askerlik yapacaksın. Nasıl PKK ile mücadele edeceksin.

Bir de kullandığın söylem de, yarbay için söylüyorum bunu, paralel ağzıyla, FETÖ* ağzıyla laflardır bunlar. Bunlara gerek yok.

Acısı var. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun o yüzbaşımızın. Ama bu şekilde çözüm süreci bilmem nedir diye FETÖ ağzıyla PKK ağzıyla bu lafları söylemenin gereği yok”

*FETÖ: Paralel yapı soruşturması için hazırlanan iddianamede "Fethullahçı Terör Örgütü" (FETÖ) ifadesi kullanılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler