İGDAŞ'tan Fatih Portakal'ın 'fatura' paylaşımına yanıt

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen İGDAŞ'la ilgili, "Mayıs ayı içinde 2. İGDAŞ faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz" paylaşımında bulunmuştu. İGDAŞ'tan Portakal'ın bu paylaşımına yanıt geldi.

İGDAŞ'tan Fatih Portakal'ın 'fatura' paylaşımına yanıt

FOX Ana Haber’in sunucusu Fatih Portakal, İGDAŞ’a kendisine gönderilen iki ayrı fatura nedeniyle tepki göstermiş ve, "Bu şimdi ne demek? Mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz? Benim gibi acaba ne kadarız? Tatmin edici cevabınız nedir?" ifadelerini kullanmıştı.

FcbWk_1557999008_506

İGDAŞ'tan Portakal'ın bu paylaşımına yanıt geldi. İGDAŞ'tan yapılan açıklamada, "haksız yere zan altında bırakıldıklarını" belirtilerek, iki ayrı faturanın sayaç değişiminden kaynaklandığı dile getirildi.

6yvQO_1557999044_5774

Portakal bu kez sayaçların vatandaşa sorulmadan değiştirilmesi ve sayaçlardan iki kez okuma yapılmasıyla ilgili bir dizi soru yöneltti. İGDAŞ’ın verdiği yanıtı da yayımlayan Portakal şu ifadeleri kullandı;

“Açıklama var @igdaskurumsal.Diyorum ki: 1-Bana sormadan sayacımi nasil değistiriyorsunuz? 2-Hadi haber vermediniz değistirdiniz, peki neden iki kere sayaç okuyorsunuz? 3-Kurumunuzu zan altinda birakmiyorum, soru soruyorum 4-Kurumlara guvenim kalmadigi icin hakkimi ariyorum.”

YASAL DAYANAĞI DA VAR

İGDAŞ'tan Portakal'ın bu tepkisine de belgeli yanıt verildi. Sayaçların İGDAŞ'a ait olduğu belirtilirken, ilgili yasaya uygun olarak periyodik şekilde ücretsiz değiştirildiğine vurgu yapıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
sayın igdaş yetkilileri bu at gözlüklü narenciye anlamaz.anlatmayın. bunun niyeti üzüm yemek değil sallayın gitsin
helal olsun kuruma gerizekalıya anlatır gibi tek tek anlatmış..
igdas agzina etse yarabbi şükür diyecek birnhava sezdim sende
habersizce degisilen okuma cihazi bir ay sonra okunmasi gerekiyor kafaniza göre sayac degistirmek üsülsüzdür helede degisim yapmak icin bilgi vermediyseniz egerki sayac hane bina icindeyse buna yaklasmak bile hukuka karsidir haneye tecavüz gibi görülebilir ama sunu deseniz belki sorun cözülür ADALETIN olmadigi yerde hak aramak adaletsizlitir.
@j0ker_55 al sana bir portakal kafalı daha.
@j0ker_55 Yasal olarak sayaç mülkiyeti dağıtıcı firmaya aittir ve belli periyotlarda ücretsiz değişim yapılır. Cahiller de sizin gibi yapılan bu normal işi bilmeyip bir de adaletle ilişkilendirmeye çalışır. Okumanız varsa yapılan açıklamayı okuyun lütfen. Eğer yine anlayamazsanız birinden yardım alın...
ne çok biliyorsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler