İmam nikahlı eşe 'kezzaplı' işkence: Cinsel bölgesini yaktılar

4 ay önce 24 yaşındaki R.A. ile dini nikahla evlenerek Aydın'dan Kocaeli'ye gelin giden 23 yaşındaki N.G., korkunç şeyler yaşadı...

İmam nikahlı eşe 'kezzaplı' işkence: Cinsel bölgesini yaktılar

Aydın'ın Söke İlçesi'nde 4 ay önce 24 yaşındaki R.A. ile dini nikahla evlenerek Kocaeli'ye gelin giden 23 yaşındaki N.G., iddiaya göre R.A. ve yakınlarından işkence görüp yarı baygın halde Söke'deki baba evinin önüne terk edildi.

Hastanede tedaviye alınan N.G.'nin kaburgasında ve parmaklarında kırıklar, sırtında morluklar bulunduğu ve cinsel organına kezzap döküldüğü tespit edildi. R.A. ve yakınlarının olayla ilgili arandığı belirtildi.

Söke'nin kırsal Sarıkemer Mahallesi'nde yaşayan Doğu kökenli ailenin kızı N.G., yaklaşık 4 ay önce Kocaeli'nde yaşayan R.A. ile anlaşarak evlenmeye karar verdi. Gelinlik giyen N.G., resmi nikahı olmadan dini nikahla evlendi. Baba evinden gelinlikle ayrılan N.G., geçen cumartesi günü plakası tespit edilemeyen bir otomobille getirildiği baba evinin önüne bırakıldı. Yarı baygın halde ailesine, kocası ve yakınlarının işkencesine maruz kaldığını anlatan N.G. ambulansla Söke Devlet Hastanesi'ne, oradan da Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

CİNSEL ORGANINA KEZZAP DÖKÜLMÜŞ

N.G.'nin kaburgasında ve parmaklarında kırıklar, sırtında da morluklar bulunduğu ve cinsel organına kezzap döküldüğünün tespit edildiği belirtildi.

Kızlarının anlattıkları karşısında büyük şok yaşayan aile, Sarıkemer Jandarma Komutanlığı'na giderek R.A. ve ailesinden şikayetçi oldu. Jandarma şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. N.G.'nın hastanede bekleyen yakınlarından kuzeni Nihat Talay şunları söyledi:

"2.5 ay boyunca N.G. ile sağlıklı bir şekilde görüşme sağlayabiliyorduk. Sonra kuzenim N.G.'nin cep telefonu kayınpederi tarafından elinden alınmış. Biz kızımızla, damadın ailesinin diğer fertleri aracılığı ile görüşmeye başladık. Bir haftadır da kendisi ile görüşmek istediğimizde 'sorun olmadığını ve kızımızın iyi olduğu' söylediler. Halbuki kızımıza o sırada değişik işkenceler yapıp karanlık bir odada aç ve susuz bırakmışlar. Bunlar yetmezmiş gibi bir de kaynar su ile haşlamakla tehdit etmişler."

'BU HALE GETİRENLER CEZALARINI ÇEKSİN'

Kardeşinin hayati tehlikeyi atlatsa bile psikolojik olarak çöküntüde olacağını söyleyen ağabeyi Şebattin G. ise şöyle konuştu:

"Güle oynaya gelin olarak gönderdiğimiz kardeşimizi işkence edilmiş bir şekilde kapımızın önünde bulduk. Kardeşimizi hastaneye kaldırdık. Kaç gündür yoğun bakımda tedavi görüyor. Kardeşimize akıl almaz işkencelerde bulunmuş. Kaburgaları ve parmakları kırık. Sırtında vücudunun her yerinde morluklar ve işkence izleri var. Allah aşkına bunu hangi insan yapabilir. Kardeşim bu kadar vahşice davranılmayı hak edecek ne yapmıştır. Ailesi olarak bir tek isteğimiz var. Kardeşimize bu muameleyi yapanlar cezalarını çeksin."

'HASTANE MASRAFLARINI KARŞILAYALIM' TELEFONU

Damadın babası M.A. tarafından telefonla arandıklarını söyleyen ağabey Şebattin G., "Damadın babası arayarak hastane masraflarımızı karşılama teklifinde bulundu. Şikayetçi olmamamızı ve olayı kapatmamızı istedi. Ben de böyle bir şeyin olmayacağını adalet önünde hesap vereceklerini belirttim" diye konuştu. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Allah belanızı versin. Topunu kezzapla yakın
imam nikahımı,muta nikahımı, dost hayatımı, git adam gibi resmi nikah kıy eş vasfına gir...
@humar kaça sattılar kızı acaba...ne nikahı yaw....
@mine_pala_1980 sen bedavaya gidiyorsunda ne oluyor çalışıp kocayı besliyorsunuz
siz müslümanmısınız acaba esas olan nikah dini nikahtır resmi nikah sadece güvencedir siz sanırım sadece resmi nikahla zina yapıyorsunuz ondandırki insanlık namına zerre merhamet vijdan yok yüreğinizde
@humar dimi dimi
@04_04_1978 anlaşılan senin babanda zamanında yolunu bulmuş
@humar imam nikahı değil kör cahil ona ALLAHIN EMRİ dini nikah denir tabi bunu müslümanlar bilir resmi nikah adı altında doğan zina çocukları bilmez dini nikah farzdır resmi nikah güvence embesil ALLAH bilir senin kimliğinde müslüman yazıyordur
İşte 15 yaşı evlenmeye af getirmek isteyenler ve onu meclisten savunan hata benim annemde 15 inde evlenmişti diyenler acaba bu haberleri görmüyor mu. Hele kızlarımız resmi nikahın ne kadar önemli olduğunu hala mı anlayamıyorlar..
@reccak kadın 24 yaşında diyor önce oku istersen haberi
@fatihaydogdu741 ne farkediyor al iste dini nikahla gitmis bir resmiyet yok yasaya kagida dokulen birsey yok resmi nikahi olsaydi dava daha farkli olurdu simdi agiz birligi yapipta yirtabilirler ama resmi nikah olsaydi hersey degisirdi
@cartwill şimdi haklısında akıllı birey olsalar zaten ilk önce resmi nikah yaparlar sonrada dini nikah ama burada dinin ve imanın suçu yok.İnsanlar çok kötü.
@cartwill güzel bir yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler