13 yaşındaki ‘çocuk gelin’ skandalı!

İran'da gerçekleşen ve sosyal medyada paylaşılan 13 yaşındaki bir kız çocuğunun düğün seremonisinin görüntüleri büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine evlilik iptal edildi.

Olay, İran’ın Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti’nde meydana geldi. Gazeteci Masih Alinejad, sosyal medya hesabı üzerinden 13 yaşında bir kız çocuğunun, kendisinden 15 yaş büyük bir adamla evlendirildiğine dair görüntü ve fotoğrafları paylaştı.

Videoda 13 yaşındaki kız çocuğu, 28 yaşındaki adamla yan yana otururken görülüyor. Gazeteci Alinejad, sosyal medyada defalarca paylaşılan ve tepki yağan görüntülerin ardından, evliliğin iptal edildiğini duyurdu.

640xauto (2)

Alinejad paylaşımında, “Videonun gündeme oturmasının ardından evlilik iptal edildi. İşte bu sosyal medyanın gücü. Ancak yasal sistem, hala erkeklerin küçük çocuklarla evlenmesine izin veriyor. Bu arada, ben bu videoyu paylaştıktan sonra damat bana tehditler savurdu” diye yazdı.

KAYNAK: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Ne var bunda ya? 7 yaşında bile evlilik rıza varsa dinen caizdir. Haber diye yapıyorsunuz. Müslümanların çogalmasına ve ümmete gareziniz var sizin!
ümmet İslam böylemi çoğalacak nasıl bir cahilsiniz yaa...cemaat tarikatların meyveleri böyle oluyor işte beyinleri kireçlenmiş sorgulamadan yoksun iki ayaklı mahluklar..bir halta yaradıgınız yok..
Sen kizini 7 yaşina basinca evlendirirsin artik .
Sen 7 kızını ben evlenmek istiyorum deyince 30 yaşında adams verirmisin?
Adam ironi yapmış. Sazan gibi atlamayın.
keMAL hala din diyon ya pes
Saçma sapan konuşma nerede öyle Bi ayet öyle Bi hadis mi var sözde müslümansınız ama dinimizden alakanız yok aç biraz araştır bu yorumla dinimizi hiçe saymış oluosun
salak CHP li aklınca müslümanları kötüleyeceksin hade başka kapıya
hangi dine gore caiz? muslumanligi aklinizla okuyup ogrenin bilmeyenlere yanlis lanse etmeyin.
dinen 7 yaşında çocuğa rıza yok
Niye şaşırıyorsunuz İran meclisi geçen yıl kızların 8 yaşında evlendirilmesine izin veren yasayı oy çokluğuyla onayladı Nerde İslamiyet orda karanlık maalesef kadına güneş yüzü göstermeyen insandan saymayan bir dinimiz var İran’da milletvekilinin tecavüzüne uğrayan kadın tutuklandı İşin kötüsü Türkiye’de koşar adım aynı yere gidiyor
orhanaksu islamiyetten habersiz sin
Sen nasıl bi İslam yoksunusun kardeşim Dinimizde çocuklarla evlilik mi var dinimizde kadınlara tanınan hak hiçbir dinde yok araştır öyle konuş
pedofililerin hepsini hadım etmek gerek..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler