SPOR

CANLI

İran'dan şoke eden sansür!

Rio 2016 olimpiyatları kapsamında Almanya ile Mısır arasında oynanan plaj voleybolu maçı sosyal medyayı sallarken dünya basınının dikkatini de çekmişti.

İran'dan şoke eden sansür!

İran medyası da bu maçı görmezden gelmedi. Ancak karşılaşmanın fotoğrafını diğer basın organlarından biraz farklı bir biçimde yansıttı!

İran'da yayın yapan Tesnim Haber Ajansı maça damgasını vuran fotoğrafı verirken bikinili Alman sporcuyu tamamen mozaikledi. Fotoğrafta Alman sporcunun sadece eli görünüyor.

Orijinal fotoğraf dünya basınında önemli ölçüde yer bulurken maç için 'kültürlerin çarpışması' ifadesi kullanılmıştı.

Bir yanda Laura Ludwig ve Kira Walkenhorst'tan oluşan Alman takımı bikiniyle sahadaki yerini alırken, öte yanda Nothing Meawad ve Doaa El Elghobashy'den oluşan Mısır ekibi ise başörtülü ve vücutları tamamen kapalı biçimde mücade etmişti.

Maçı Almanya kazandı ancak iki takımın oyuncuları da gönülleri fethetti. Rio plajlarında ender görülen bu durum internette viral olurken sosyal medyada maçı tarif etmek için 'kültürlerin çarpışması' ifadesi kullanıldı.(cnnturk.com)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
bunun aynısını senin ülkendeki malum gazete yapıyor zaten ? şaşıracak ne var ?
bizide böyle yapmaya çalışıyorlar ama yemeyiz yedirtmeyiz şeriatçılara ülkemizi
@blue11 Şeriat'ın ne olduğunu biliyor musun acaba ?
@blue11 Sen şeriatın ne olduğunu biliyor musun?burada klavye cambazlığı yapacağına aç bir ilmihal oku öğren.okur yazarlığın yoksa ehil bir bilene sor sana anlatsın.
@yilmaz_mustafa_v6 şeriat ehli konuştu. Şer-iat ını al analadın sen onu. Dinden Osmanlıdan soğuttunuz milleti. Yaratıklar hırsızlar
@borarat insanlara göre din yargılıyosan zaten inancın yoktur.. burda millete klavye beeliği yapıp boş boş küfür edersiniz anca..
ne var lan bunda. senin kültürüne göre kadın vücudu görmek ne kadar doğruysa, onun kültürüne göre de görmemek normal. Bunu manşet yapmanın ne anlamı var?
Takım
O
Av
P
Geri Dön