İsmail Küçükkaya'dan ortak yayınla ilgili iddialara yanıt

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği tarihi yayının ardından tartışmalar devam ediyor. Dünkü Habertürk TV yayınında Nagehan Alçı'nın dile getirdiği, 'otelde özel görüşme' iddiasına İsmail Küçükkaya'dan canlı yayında yanıt geldi.

Gazeteci Nagehan Alçı'nın tarihi ortak yayın öncesi, İsmail Küçükkaya'nın Ekrem İmamoğlu ile bir otelde özel görüşme gerçekleştirdiği iddiasına yanıt verdi. Küçükkaya, soruların önceden verilip verilmediği tartışmasına da açıklık getirdi.

Küçükkaya'nın Habertürk TV canlı yayınındaki açıklamaları şöyle:

Mahir Ünal ve Engin Altay süreci beraber götürdüler. Uğur Dündar’ın ve diğerlerinin isimleri tartışılmış. Bu nasıl oldu? Beni Engin Altay aradı ve Uğur Dündar’ın reddettiğini belirtti. Ben de iki parti de kabul ederse ortak açıklamayla duyurulursa kabul ederim dedim. 12 saat bekledim ertesi gün dediler ki Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun onayını aldık. AK Parti ve CHP’lilerle İstanbul’daki bir otelde oturduk konuştuk. Bana süreci anlattılar. En başta şunu tartışmışlar. 10 soru AK Parti 10 soru CHP hazırlayacak gibi… Ben bunu absürd buldum. Kabul görmedi. Bizim 1,5 saatlik görüşmede tartıştık programın süresi ve formatı. Her sorunun kaç dakikada cevaplanacağı vs. 3 dakika sınırlamasını onlar belirledi. Onlar 3 dakika 15 soru dediler. Ben de dedim ki özgün sorular da çıkabilir. Kendi aralarındaki konuşmalar sonunda böyle bir mutabakata varıldı.

"SORULAR BANA VERİLMEDİ"

Soruları 100’de yüz ben belirleyeceğim dedim. Sorular bana verilmedi. Teknik şirketle anlaşacağız dediler. Sizden bir isteğimiz var dediler. Her iki adayla görüşmenizi istiyoruz dediler. Bunu bir kaç kere sordum neden istiyorsunuz diye. İki belediye başkanıyla da görüşmenizi istiyoruz dediler. İçerik formatla ilgiliydi. Ben soruların çerçevelerini verdim. Mutlaka 31 Mart’ı sorarım 6 Mayıs’ı sorarım 23 Haziran’a ilişkin soruları sorarım dedim.

"OTELDE 3 DANIŞMANI VE EKREM İMAMOĞLU İLE KONUŞMAM 2-3 DAKİKADIR"

Yıldırım tarafından sadece İstanbul konuşulacak denilmişti. Binali Bey’in danışmanlarıyla görüştüm. En yakın danışmanıyla konuştum. Sonra Yıldırım ile telefonda konuştum. Sonra İmamoğlu tarafına döndüm. Fatih Altaylı’nın programında soruları verdiğim iddiları gündeme getirildi. Fakat İmamoğlu da buna tepki gösterdi. Murat Ongun’u aradım dedim ki Yıldırım’a bilgilendirme yaptım size de yapmam lazım. The Marmara Otel’de 3 danışmanı ve Ekrem İmamoğlu ile konuşmam 2 ya da 3 dakikadır. Ekrem Bey basın toplantısından geldi. Dedim ki ben Yıldırım’la konuştum. Danışmanıyla da konuştum. Yıldırım bana dedi ki hiçbir kısıtlamam yok.

Ekrem Bey de bana hiçbir kısıtlama yok dedi. İmamoğlu ile konuşmam 3 dakikadır. Sesi kısıktı. Ben ona bir tek soru sordum. “Bir beklentiniz var mı?" dedim "yok" dedi. Murat Ongun "İlk soruyu kime soracaksın?" dedi, "Yayın sırasında belli olur" dedim. Yıldırım ile ikici telefon görüşmesi de yaptım üstelik.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Ekrem İmamoğlu soruları almış kendisine soru soruluyor hemen broşür çıkartıyor nereden biliyor o soruyu soracağı
@hedefmars_2018 Bu başkan adayının ne kadar güncel konulara hakim olduğunu ve adayı olduğu şehir için yapmak istedikleri veya yapacaklarını gösteriri. KONUYA HAKİM OLMAK veya bulunduğun şehir e hakim olmak. Haa bunu yapamazsan veya düşünemez isen ya senın gibi yorum yapılır yada diğer aday gibi hazırlıksız ve bilgisiz olur.
bazı senin gibi düşünen malların bunu kullanacağını biliyordum fakat memeleket Suriye meselesi ile meşgul
o brosurleri hep yaninda taşıyor sonucta istanbul ile ilgili.ayni sekilde binali yildirimda brosur cikartip gosterdi ama o istanbul diue izmirin su harcamasi ni getirmis istanbul diue gosteriyor soykedikleri hep yalandi
@mah.arslan bu hakim olan aday, üniversite öğrencilerine burs verilemeyeceğini bilmiyorsa ve bu vaadi için partisinden kimse de uyarmadıysa vehameti düşünün. demek ki sadece vaadetmeyi düşünüyor gerçekleştirmeyi düşünmüyor. beylikdüzü'nde vaadedip gerçekleştirmediği gibi.
@hedefmars . Olumsuz düşünmeye kendinizi kitlemişsiniz , adam İstanbul un sorunlarına çalışmış tedbirini almış hazırlıklı gelmiş diye düşünsenize . Ama hep kötü niyet hep kötü fikir.
Broşürleri sıralı çıkartmadı soruya göre aralardan çıkarttı. Tekrar izle. Ayrıca gündem olan şeyler var adam çalışıp gelmiş. Herkez senin gibi malmı
@smarterra laa teneke. senin adamın çıkıp da seçim öncesi vaatler verilip seçim sonrası yapılmayabilir demedi mi? 2009 dak konuşmasında 2013 de yerli tren yapacazağız 2013 yılındaki konuşmasında 2018 de yerli uçağımız olacak demedi mi kendinize bakın arkadaş
ismail in tüm sorularına pankarlarla cevap verilmesi, özellikle suriyeliler sorusuna bile pankart hazırlanması beni şüphelendirmişti. tekrar izleyenler anlar. soruyu sorar sormaz anında pankartı kaldırıyordu. hiç iyi olmadı. bunda bile yalan üç kağıt yapanlar neler yapmaz.
@sultantepeli Suriyeli sorunu tüm Türkiye sorunu olmak ile beraber (sorunlu olan suriyeliler ) Adayı olduğun şehir için yapılması gerekenlere hakim olmak bunu gerektirdiği için olmasın. Yaşanılan şehir de yapılması gerekenler ve ihtiyaçları düşündüğünde her soruya hazırlıklı olmak kadar doğal bir şey yok.
iyi oku ismail soruların çerçevelerini söyledim diyor yani ne olabilir suriyeli konusu demiştir adamda hazırlanmış gelmiş anladınn.
nagehan alçıda iftira yanlı hareketleri ile çoookkk vebal aldı. Yaşlandığınız zaman ölüme her yaklaştığınız gün huzursuzluğunuz dahada artacak.
@skyrock22 bunların kılı kıpırdamaz ne huzursuzluğu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler