HABER

İstanbul Havalimanı’nda kar esareti! Binlerce yolcu ve turist mahsur kaldı

İstanbul'da uyarısı günlerdir yapılan yoğun kar yağışı yaşamı felç etti. Sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle tüm uçuşların iptal olduğu İstanbul Havalimanı'da adeta kara teslim oldu. Havalimanına giden yollar da kar nedeniyle kapanınca yolcular ve turistler mahsur kaldı. Yolcular geceyi terminaldeki banklarda ve buldukları boş alanlarda uyuyarak geçiriyor. Havalimanında iniş ve kalkışların iptal saati de 13.00'e kadar uzatıldı.

İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırdı. Akşam saatlerinde kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı belirtildi. Uçuşların iptal edildiği İstanbul Havalimanı’nda ise binlerce kişi kar nedeniyle zor anlar yaşadı. Havalimanında iniş ve kalkışların iptal saati de 13.00'e kadar uzatıldı. Seferleri iptal olan ve şehre giden yolların kapanmasıyla havalimanında kalan yolcular, terminalde uçuş saatini bekliyor.

AW526740_01

HAVALİMANINDA MAHSUR KALDILAR

Kar yağışı nedeniyle havalimanına giden yollar da ulaşıma kapandı.

AW526740_02 (1)
İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan yolcular ve turistler objektiflere yansıdı.

AW526740_04

GECEYİ TERMİNALDE GEÇİRİYORLAR

İptal olan seferlerin yanı sıra havalimanına geliş ve gidiş istikametindeki yollar da kapanınca yolcular çareyi geceyi terminaldeki banklarda ve yerlerde uyumakta buldu. İptal olan uçuşlarının biletlerini değiştiren yolcuların, havalimanındaki boş alan buldukları yerlerde ve oturma gruplarında uyudukları görüldü.

"ÖĞLENDEN BERİ HAVALİMANINDAYIZ"

Belçika’nın Brüksel şehrine gitmek istediklerini ancak hava muhalefeti nedeniyle uçuşlarının iptal olduğunu belirten yolculardan Eyşan Daştan: “Bir hafta boyunca İstanbul’da konakladık. Her normal vatandaş gibi uçağımıza binmeye geldik. Öğlen saat 12.00’den beri havalimanındayız. Önce zaten 3,5 saat rötar oldu. Daha sonra uçağın iptal olduğunu mail yoluyla öğrendik. Otele yerleşilecek dendi ama giriş çıkış hiçbir şey yok her yer kapalı kardan dolayı” diye konuştu.

Yolculardan Bayram Önal ise “İstanbul’dan Kiev’e gidecektik uçak iptal oldu. Onun mağduriyetini yaşıyoruz. Şuanda yatacak yerimiz de yok. 10 saattir buradayım ama yarın da ne olacak belli değil. Biletimizi de kendi çabalarımızla değiştirdik ama yarın da ne olacağı belli değil” dedi.

AW526740_09

UÇAKLARDA BEKLEYEN YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı uçuşların saat 04.00'e kadar durdurulduğunu duyuran İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, apronda bulunan uçaklarda kalan yolcuların tahliye işlemlerini gerçekleştirdi.

AW526740_07

İGA'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "An itibarıyla İstanbul Havalimanı'nda tüm yolcularımızın tahliye işlemleri tamamlanmıştır." denildi. (İHA-AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler