İstanbulluların beklediği indirimli ulaşım ve su hakkında İmamoğlu'ndan açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul'daki halkın, çıkarına olan ulaşımdan suya kadar tüm unsurları Mayıs'taki ilk meclise taşıma niyetindeyiz" dedi.

İstanbulluların beklediği indirimli ulaşım ve su hakkında İmamoğlu'ndan açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'de bulunan hizmet binasındaki makam odasında basın toplantısı düzenledi.

İmamoğlu burada yaptığı açıklamada İstanbulluların beklediği indirimli ulaşım ve su konusu ile ilgili konuştu.

"İstanbullu ne zaman indirimli ulaşım ve su ile buluşacak" sorusuna İmamoğlu, “Bu uygulamaları Mayıs meclisine hazırlayacağız. Ama orada vadettiğimiz, İstanbul'daki halkın, çıkarına olan ulaşımdan suya kadar tüm unsurları Mayıs'taki ilk meclise taşıma niyetindeyiz. Bugün öğleden sonrada canlı bir şekilde Meclisimizi, izleyebilir vatandaşlarımız. Beklentimiz şu, her şey orada konuşulsun. Herkes her şeyi dinlesin. Burada niyet nedir anlaşılsın. Yeni bir dönem, şeffaflığın önde olduğu, siyasi kavramların, partilerin üzerinde bir anlayışla bir süreç yönetimini başlatacağız." dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
sayın başkan lütfen bedava ulaşım haklarını iptal edin, 50 kuruş olsun ama bedava olmasın, otobüse yaşlılar yüzünden biz binemiyoruz, amca ekmek almaya otobüsle gidiyor, 50 kuruş gibi sembolik bişey olsun ama bedava olmasın, birşey bedava olunca hepimiz biliyoruz o işin şeyini çıkarıyorlar. ayrıca okul saatlerinde öğrenciler için 1 tl olsun mesela.
Vakıflara, Cemaatlere, derneklere ayrılan paranın bir miktarıyla bile istanbullu yüzde 40 indirimli su kullanabilir.
İBB.nin yeni başkanı İmamoğlu yandaşlara cemaatlere giden hortumları keserse bahsedilen indirimlerin tamamını yapabilir.Bld. meclisininde burada tavrı önemli, meclis oturumu naklen verilir ve karara kimlerin karşı çıktığı istanbulluya ifşa edilirse iyi olur.Şayet YSK seçimi iptal ederse CHP.nin bu hukuk skandalının karşısında yapacağı tek ve etiki bir yöntem var bilmem cesaret edebilirlermi,TMM.de ,yerelde ve genelde tüm seçilmiş kişilerinin istifa etmesi hatta mümkün ise İyi parti ve HDP. ve Fazilette bu işi yapabilirlerse yerinde olur.Bahçeli ile AKP yanlız başlarına yönetebilirler.
demekki aklın yolu bir kardeş aynen katılıyorum size.artık biz garip halka hizmet zamanı kac yıl oldu gecekondumuza tapu sözü verildi yapmadılar.ama sayın imamoğluna güveniyorum.garip ve fakir bizlerin ev tapusunu vericek.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler