MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İşte, Sarmaşık filminin başrolü Nadir Sarıbacak'ın sansürlenen barış mesajı

Sarmaşık filminin yıldızı Nadir Sarıbacak'ın 52. Uluslararası Antalya Film Festivali'ndeki barış konuşması sansürlendi. İşte, , Sarmaşık filmindeki performansı ile ödüle layık görülen Nadir Sarıbacak'ın o konuşması!

İşte, Sarmaşık filminin başrolü Nadir Sarıbacak'ın sansürlenen barış mesajı

52. Uluslararası Antalya Film Festivali, "Altın Portakalı" ödüllerinin verildiği törende en çok konuşulan film; Nadir Sarıbacak, Özgür Emre Yıldırım ve Hakan Karsak'ın başrollerini üstlendiği Sarmaşık, oldu. Tolga Karaçelik'in yönetmenliğini yaptığı Sarmaşık, geceden 4 ödülle ayrılırken filmdeki rolüyle "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan Nadir Sarıbacak'ın konuşmasının sansürlenmesi, geceye damga vurdu. "Memleketle ilgili dertlerim var" diyen Nadir Sarıbacak, kardeşlik ve muhabbet vurgulu bir konuşma yapmaya hazırlanırken yayın kesildi. Nadir Sarıbacak'ın "Bizi ancak kardeşlik ve muhabbet kurtaracak. Bir duble rakı ya da bir demlik çay." diye başladığı konuşmasının bir kısmı canlı yayına verilmedi.

NADİR SARIBACAK'IN SANSÜRLENEN KONUŞMASI

Nadir Sarıbacak'a yapılan sansüre tepki ise THY'nin 1 milyon Mil ödülüyle desteklenen 'En İyi Yönetmen Ödülü' için Sarmaşık filmiyle almak için sahneye çıkan Tolga Karaçelik'ten geldi. Karaçelik konuşmasına; "Kötü bir şey söylemeyeceğim kesmenize gerek yok." diyerek başladı. İşte, Nadir Sarıbacak'ın sansür uygulanan o konuşması: "Hasbıhal etmek istiyorum çok kısa, 30 saniye. Memleketle ilgili dertlerim var. Bu filmden de (Sarmaşık) hareketle, çok güzel arkadaşlarım var benim farklı dilden, dinden, ırktan, meşrepten, mezhepten ve hepsini aşk derecesinde seviyorum. Ve bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Muhabbet, gerçekten... Belki bir duble rakı ya da bir demlik çay. Muhabbet kurtaracak bizim dertlerimizi. Çünkü vücudun organları gibiyiz. Kulağın ağza, elin ayağa muhalif olamayacağına göre, kesildiği zaman bütün vücut acıyacağına göre kader bağlılığımız var memlekette..."

SARMAŞIK FİLMİNİN KONUSU

Dramın ağır bastığı, oyuncu kadrosunda; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir'in yer aldığı, Sarmaşık iflas eden bir armatörün bir anda değişen hayatını ele alıyor. Bir armatör iflas eder ve o sırada seferde olan gemisindek mürettebat gemide mahsur kalır. Zira deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve hiçbir yere kıpırdayamazlar. 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat bu huzursuz bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir. Gişe Memuru filmiyle dikkatleri çeken Tolga Karaçelik'in ikinci bağımsız projesinde senaryo da kendisine ait. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki üstlenirken, müzikler de Ahmet Kenan Bilgiç imzası var.

Vitrin


En Çok Aranan Haberler