İşten çıkarıldı, fabrika önünde eylem başlattı! Engelli vatandaşın isyanı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki fabrikada çalışırken hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını iddia eden sağ kolundan engelli Hasan Güneş (39), fabrika önünde oturma eylemi başlattı.

Gebze'de kurulu bulunan Tosb-Taysad Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada çalışan, daha önce geçirdiği bir kazada omuz ve dirseğinde güç kaybı oluştuğu için yüzde 47 engelli olan Hasan Güneş, işten çıkarıldı. Hiçbir gerekçe gösterilmediğini belirtip, haksızlığa uğradığını öne süren Güneş, fabrika önünde 'Keyfi işten atılmaya karşı direniyorum' yazılı pankart açarak 2 gündür eylem yapıyor.

en

"BÜTÜN İŞÇİ SINIFI DOSTLARIMI DESTEĞE BEKLİYORUM"

Engelli bir işçi olduğu için hakkını aradığını söyleyen Güneş, "İş yerindeki sorunlara yönelik konulara tepkiler gösterdiğim için işten çıkarılmış olabilirim. Fakat ben işten çıkartılırken, hiçbir gerekçe gösterilmedi. Engelli bir işçiyim ve engelli bir işçi olarak da hakkımı arıyorum. 2 gündür de direnişteyim, hakkımı alabilmek için direnmeye devam edeceğim. Bütün işçi sınıfı dostlarımı desteğe bekliyorum" dedi. Güneş ayrıca tepkisini sosyal medyada çektiği video ile paylaştı.

Fabrika yönetimi ise konuya ilişkin açıklama yapmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Kocaeli çayırova 2019 seçim sonuçları. %54 akp, %23 chp. Her halk hakettiği sekılde yonetılır.
boluda chp li başkanın işten attığı insanlar için ne düşünüyorsun
@suleymangencer Bankamatik memurlarını işten çıkardı.
Kurunun yanında yaş da yanıyor malesef !!
@orhan_1992_tsavp doğru onlar insan değil demi.iste chp zihniyeti hepsi aynı Kafa.
İşçinin emekçinin partisi olmaz o hepimize katkı sağlayacak bunları bu ülke ne zaman öğrenecek acaba...
yarin cikarlar kendi istegi üzerine isten ayrilmistir derler olay kapanir akp taktigi her zaman böyle olacaktir vali de bu aciklamayi yaptiracaktir son günlerde bu örnekleri cok gördük malesef .ekmek kavgasi yapan bu sahisi cesaretinden dolayi kutluyorum.
@j0ker_55 kardeş fabrikalar kapanıyor ekonomi durdu babamızdan kalan evimizi tarlamızı satıp işçi maaşlarını ödüyoruz artık tarla bahçede kalmadı mecburen işten çıkarıyoruz. bedava çalış desek çalışırmı . maaşlarını ödeyemiyoruz neyi anlamıyorsunuz siz. ekonomi durdu birtek bakan çocuklarının işleri tıkır tıkır yürüyor mesela binali yırdırımın çocuğu. 28 şirket 30 devasa gemi. özellikle ulaştırma ve denizcilik bakanı olduktan sonra. sorgulaman gereken şeyler farklı sen farklı şeyleri sorguluyorsun
@j0ker_55 arkadaşım ozaman çalışanını çıkarırken haklarını ver sebebini açıkla haklarını vermeden sebebsiz çıkarmayın çalışanları sizde sen nasıl kendini düşünüyorsan onlarda kendini düşünüyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler