Karatay açıkladı: "Bu tür besinleri tükettikçe kısalırsınız"

Uzun boylu olmak için protein tüketiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Canan Karatay, boyu kısaltan besin türünü de açıkladı. Bunların yanı sıra şekerin zararlarından epey bahseden Prof. Dr. Canan Karatay su içmenin ve yürümenin önemini de atlamadı.

Karatay açıkladı: "Bu tür besinleri tükettikçe kısalırsınız"

Canan Karatay, hemen hemen her konuşmasında insanları şekerin zararları konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor. Vücuttaki ekmeğin, şekerin ve işlenmiş tüm gıdaların kanser yaptığını belirten hocamız: " “Kanser hücrelerini şeker besler. Bunlardan uzak durursak kanserden kurtuluruz. Her gün 20 dakika kendi temponuzda yürümeniz yeterli. En önemli faktörlerden biri de her gün yeterli likit almanız, yani su içmeniz çok önemli. Bütün işlenmiş karbonhidratlar ve bütün işlemiş unlar tehlikelidir. Bir de bunlarla yapılan ekmeklerin içinde çok fazla katkı maddeleri vardır” diyor.

iStock-637229718

Gelişim çağında olanların uzun boylu olmak için bolca protein tüketmeleri gerektiğini söyleyen Karatay, “Boyunuzun uzaması için yağ ve protein yiyeceksiniz. Karbonhidrat yedikçe kısalırsınız” şeklinde vatandaşları uyarıyor.

iStock-186865491

Yanlış beslenmenin şeker hastalığına yol açtığını savunan Karatay, bu rahatsızlığın başlıca kanser sebebi olduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda kilolarından arınmak isteyenlere de bazı önerilerde bulunuyor Karatay:

1885346_0_1530568261XUdSR

“Yaza fit girmek diye bir aldatmaca olamaz. Hayat boyunca sizin fit olmanız lazım, sağlıklı beslenmeniz lazım. Sağlıklı bir Karatay kahvaltısı yedikten sonra zaten doğal olarak fit olursunuz. Göbeğinizde, karaciğerinizdeki yağlarda gider. Bütün hastalıklardan kurtulursunuz” diye müjdeyi de veriyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Demek ki kendisi bol karbonhidrat tüketmiş. (:
Türk halkını en hassas yerinden vurdu şimdi, boy kısalığı kırmızı çizgimizdir bizim.. makarna satışları yüzde 90 azalacak. :)
HOCAM SİZİ SEVİYORUZ.
Alakası yok. Belki birkaç nesil bu tip beslense etkili olur.
AT VE EŞŞEK AYNI ŞEYLERİ YİYOR İÇİYOR AT EŞŞEK OLMUYOR EŞŞEK AT OLMUYOR KEDİ MİNYATÜR ASLANDIR MESELA ETLE BESLENİR BUNLAR TAMAMEN GENETİK AYNEN AYNI TOPRAKTA AYNI SUYLA YETİŞEN BİRİ ELMA BİRİ ARMUT VEREN AĞAÇLAR GİBİ CÜCELİK GENİ BİLE VAR
@apol06 Çok doğru demişsin katılıyorum
Acaba bunu söyleyen karatay Türk Gıda Kodeksinden haberdar mı? Ben bir gıda mühendisiyim ve ekmekte HİÇ BİR KATKI MADDESİ KONULAMAZ, YASAK. İşlenmiş karbonhidrat ürünü tabiri kullanılıyor, sizin için işlenmiş ne demek? Bunu söyleyen kişi heralde ekmek yapmak için evindeki taş değirmende buğday öğütüyor. Değerli halkımıza sesleniyorum lütfen kendi alanında uzman kişilerden bilgi edinin. Kendi çıkarları doğrultusunda yalan yanlış bilgi verenlere itibar etmeyiniz.
Yaw he he artık yettin ya . Onu yeme bunu yeme ulan insanlar yemek secme lüxü yokki ne bulursa onu yiyor. Kalkmıssın millete maval okuyorsun kendine bak sen hepimiz ölmeyecekmiyiz sonucta .
bir oturuşta iki ekmek yemekle ünlü milletimizin neden boy ortalamasının kısa olduğu ortada. ekmek saf karbonhidrattır.
seviyoruz senii
Diğer Haberler