Keçiboynuzunun akla gelmeyecek 6 faydası

Kalp damar sağlığından tutun da sindirim sisteminin doğru çalışmasına kadar destek oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel neden.

Keçiboynuzunun akla gelmeyecek 6 faydası

Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum gibi zengin minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı zamanda yüksek miktarda posaya sahip.

keciboynuzu_faydali_mi_iste_keciboynuzunun_bilinmeyen_faydalari_1528632290_7966

Değerli içeriği sayesinde; kadınların ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı önlem alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum depolarını doldurmaya yarıyor.

iStock-918572126

Kan kolesterol düzeyini normale çevirmek isteyenler 2 ay boyunca çiğ olarak 10 gram keçiboynuzu tüketmeli. Yapılan çalışmada; bir grup insan 2 ay boyunca su, süt veya yoğurda katılarak tüketilen keçiboynuzunu tüketti ve kan kolesterolü değerleri normale ulaştı.

752x395-pekmezli-yogurt-nasil-yapilir-1491217019992

Keçiboynuzun içinde bulunan çözünmez posa bağırsak ve sindirim sistemini düzenler, kabızlığı giderir. Vücuttaki suyun tutulmasını sağlayarak bağırsak içinde besinlerin hareket etmesine yardımcı olur.

iStock-892955972 (1)

Balgam söktürücü özelliği vardır, bu sayede öksürüğü keser. Hasta olduğunuz dönemlerde sütün içine keçiboynuzu unu katıp bu karışımı içebilirsiniz.

keci-boynuzu-mucizesi

Sigaranın oluşturduğu hasarı ortadan kaldırır. Her sabah aç karınıa bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi içip akciğerlerinizi temizleyebilirsiniz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
keçi boynuzunu çiğ olarak tüketin..pekmezi aynı faydayı vermiyor..eczanelerde,marketlerde kaçiboynuzu pekmezi dolu..ama şekerden başka bir şey değil...sadece kıtır kıtır çiğini yiyin..dişleriniz sağlamsa...
Denemek lazım
Onu yemek için tanıdık dişci akraban olması lazım yoksa dişciye para vermek için evi ipotek etmen lazım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler