SPOR

CANLI

Kerem Demirbay kızlar maçını yönetti

Almanya'da kadın hakeme yönelik, "erkek futbolunda kadınların işi olmadığını" söyleyen Fortuna Düsseldorf'un Türk oyuncusu Kerem Demirbay, disiplin cezası olarak kızlar maçında hakemlik yapmak zorunda kaldı

Kerem Demirbay kızlar maçını yönetti

Almanya İkinci Futbol Ligi (Bundesliga 2) kulüplerinden Fortuna Düsseldorf'ta forma giyen Türk futbolcu Kerem Demirbay, kadın hakem Bibiana Steinhaus'a yönelik, "erkek futbolunda kadınların işi olmadığına" ilişkin sözünden dolayı kızlar arasında oynan bir maçta hakemlik yaptı.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, kulübü tarafından söz konusu sözlerden dolayı disiplin cezası verilen Kerem Demirbay, D-Gençler yaş grubunda SSVg 06 Hagen ile Blau Weiss Langenberg arasında oynanan müsabakayı yönetti.

Kulübün facebook sayfasından paylaşılan fotoğraflarda, 22 yaşındaki oyununun maçı hakem kıyafetiyle değil, palto giyerek yönettiği, spor ayakkabısı da giymediği görüldü.

Sayfada ayrıca, "Genç oyuncu hata yaparsa, Fortuna (Düsseldorf) böyle davranır" ifadesi yer aldı.

[Kerem Demirbay'a 5 maç ayrımcılık cezası](http://spor.mynet.com/futbol/avrupadan-futbol/89894-kerem-demirbaya-5-mac-ayrimcilik-cezasi.html)

ALMANYA FUTBOL FEDERASYONU SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Kontrol Komitesi, Demirbay'ın Steinhaus'a yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı soruşturma başlatırken, oyuncuya 2'si bir yıl tehir edilmesi istemiyle toplam 5 maç oynamama cezası verilmesi talep edildiği bildirildi.

Kulübün ise oyuncuya karşı böyle bir karar verilmesi durumunda, itirazda bulunulacağı ifade edildi. Demirbay'ın ne kadar ceza alacağı, DFB Spor Mahkemesi tarafından karara bağlanacak.

[Türk futbolcuya Almanya'da görülmemiş ceza](http://spor.mynet.com/futbol/avrupadan-futbol/89818-turk-futbolcuya-almanyada-gorulmemis-ceza.html)

KIRMIZI KART GÖRÜNCE SİNİRLERİNE HAKİM OLAMAMIŞTI

Kerem Demirbay, geçen hafta oynanan FSV Frankfurt-Fortuna Düsseldorf karşılaşmasının 85. dakikasında ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesinin ardından maçın hakemi Bibiana Steinhaus'a yönelik, "Erkek futbolunda kadınların işi olmadığını düşünüyorum" ifadesini kullanmış, kadın hakem de bu sözleri maç tutanağına geçirmişti.

Genç oyuncu ardından sosyal paylaşım sayfaları üzerinden Steinhaus'dan özür dilemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Takım
O
Av
P
Geri Dön