Konya'da otobüs duraklarına asılan afişler sosyal medyada tepki çekti

Konya'da belediyeye ait otobüs duraklarında bulunan bilboardlara Maide 51 suresinden, 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ifadesinin yer aldığı ilanlar asıldı.

Konya'da otobüs duraklarına asılan afişler sosyal medyada tepki çekti

Surede geçen ve bilboard için bastırılan ilanda “Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O’da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez.” ifadeleri yer alıyor.

Saadet Partisi’nin gençlik kolları Anadolu Gençlik Derneği ve yine partiye yakınlığıyla bilinen Milli Gençlik Vakfı imzası taşıyan afişler sosyal medyada tartışma konusu oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 74 yorum
Bi de ilim için bilim için bi şeyler yapın ne acayip insan bu sarıklı cübbeliler
dost edinmeyin diyor.bilimini almayın demiyor
dünya var oldukça din var olacak sen konunun dışındasın neden yorum yapıyosun ilgilenmedigin bir konuda
Bu yapılanın adı tebliğ ve Allahın emridir. Kim ne düşünür diye tasa edilmez.
Bir insanın elinde olmayani veremez elinde ne varsa kabul et artık arkadasim
BUNLAR CUMHURİYETİN KAZANDIRDIĞI LAİKLİK İLKESİNDEN SAPILIRSA BAŞIMIZA GELECEKLERİN HABERCİSİ. İNSANLARIN İNANÇLARI DİNLERİ KENDİLERİNİ İLGİLENDİRİR. DEVLET KİŞİNİN DİNİNE MÜDAHALE ETMEZ.YOBAZLIK, ORTAÇAĞ DÜŞÜNCESİNE DÖNMEK OLUR ÜLKEMİZİN İNSANIMIZIN SON 40 YILDA ÇEKTİĞİ SIKINTI BU YÜZDENDİR SORUMSUZ VE ÇIKARCI SİYASETÇİLERİ BAŞIMIZA AÇTIĞI BELA YOBAZLIKTIR DİNLE DE İLĞİSİ YOKTUR.
@oner.demirel Olayı anlamadınız galiba. Bu cümle bir ayet ve Kur'an'da geçiyor. Birinin veya bir grubun görüşü değil. Müslüman olan buna itiraz edemez. İtiraz etmek bir özgürlüktür ama bu kişi Müslüman olamaz.
@oner.demirel Lâiklik ilkesinden sapılınca başımıza gelecekleri SİZ VE SİZİN GİBİLERİN SAYESİNDE GÖRDÜK.. Peki yine SİZ VE SİZİN GİBİLER, o eşsiz bilgeliklerinden damlayan kehanetleriyle söyler mi aceba;Allah'ın ilkelerinden sapılınca neler oluyor????
bız nasıl ulkeyız boyle. almanyada bır turk polıs olabılıyor. camılere ızın verıyor. bıze gelınce dusman yaratıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler