Kozluk'ta 'sarıkız' tedirginliği! Geceleri ortaya çıkıyor

Havaların ısınması ile birlikte Batman'ın Kozluk ilçesinde halk arasında 'Sarıkız' olarak adlandırılan örümceklerin çoğalması vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Kozluk'ta 'sarıkız' tedirginliği! Geceleri ortaya çıkıyor

Kozluk ilçesinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan örümcekler Yenimahalle ve Bahçelievler mahallesi sakinlerinin korkulu rüyası olmaya başladı. Hemen hemen her gece evlerinde iki, üç tane gördüklerini söyleyen mahalle sakinleri korkudan kapı ve pencerelerini açamadıklarını ve çocuklarını dışarıya çıkartamadıklarını söyledi.

"GECELERİ ORTAYA ÇIKIYOR"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıklıkla rastlanan ve sarıkız örümceği olarak bilinen böceklerin zehri ve ölümcül olabileceğini belirten uzmanlar ise vatandaşların duyarlı olması gerektiğini söyledi.

AW723685_01

Uzmanlar olası böcek ısırmalarına karşı vatandaşların mutlaka doktora başvurmasını isterken, vatandaşlar ise bu durumdan dolayı tedirgin olduklarını kaydetti. Geceleri görülen örümcek Yenimahalle ile birlikte Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin de korkulu rüyası haline geldi.

AW723685_02

Kapı önünde korkudan oturamadıklarını dile getiren Bahçelievler Mahallesi sakinleri, bir insan eli kadar boyu olan ve 1 metre yükseğe zıplayabilen, akrep bile avlayabilen örümceklerden korktuklarını söyleyerek önlem alınması için yetkililere çağrıda bulundu. Vatandaşlar, örümceklerin özellikle çocuklara zarar verebileceğini belirterek ilaçlama yapılmasını istedi.

AW723685_03

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Yeter yapmayın böyle haberleri kardeşim. ne istiyorsunuz zavallı hayvanlardan, kime ne zararları olmuş var mı örneği. Bizim insanımız zaten herşeyi öldürmeye meyilli, zararlı haşaratı öldüren örümceği yaptınız canavar.
Bilgisiz insan. Bu hayvanı araştır istersen? Çok hayvan seversin yaa!!
insandan daha az zararlı emin olun
81 ilde yaşar bu hayvan.Zombi görmüş gibi hergün aynı haber
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler