Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici 'kahraman' oldu

Cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçli'ye havalimanında kredi kartını veren Türk taksi şoförü Ömer Temel, İsveç'te kahraman ilan edildi.

Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici 'kahraman' oldu

Ülkenin en büyük gazetesi Dagens Nyheter olayı manşetten okurlarına duyururken, sosyal medyada kahraman ilan edilen Ömer Temel, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türklerin iyiliksever bir millet olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Bizim milletimiz için bu tür iyilikler normal karşılanıyor. İsveç'te ise anormal ve hayretler içinde karşılanıyor.'' dedi.

"ŞAŞKINLIK İÇİNDE TEKRAR TEKRAR SORDU"

Olayın İsveç medyasında yankı bulmasına şaşırdığını dile getiren Temel, yaşadığı olay hakkında şunları söyledi:

"Perşembe sabahı saat 06.00'da Christer Östlund isimli İsveçli müşteriyi havalimanına götürmek için aldım. Havalimanına yaklaştığımızda müşteri panikledi, cüzdanını ve banka kartlarını evde unuttuğunu söyledi. İki günlüğüne yurt dışı gezisi varmış. Taksi ücretini sonra ödeyebileceğini söyledim ve gittiği ülkede harcama yapması için banka kartımı teklif ettim. Teklifim karşısında dondu kaldı. İnanamadı. 'Gerçekten ilk defa taksisine binen birine güvenerek kartını ve şifresini veriyor musun?' diye sordu. Şaşkınlık içinde tekrar tekrar sordu.'' diye konuştu.

İki gün sonra tekrar havalimanına giderek İsveçli müşteriyi karşıladığını kaydeden Temel, ''Dönüşünde kendisini almam için telefon etti. Havalimanında karşıladığımda 'Hiç kimse böyle bir şey yapmaz. Hele hele bir İsveçli asla bunu yapmaz. Sen nasıl böyle bir şey yaptın?' diye tekrar tekrar sorular sordu. 'Biz Türklerin kültüründe var, biz yardım etmeyi severiz. Bizim için bu olaylar normal' cevabını verdim." ifadelerini kullandı.

30 BİN KRON ÖDÜL TEKLİF EDİLDİ

İsveçlinin bu iyilik karşısında kendisine 30 bin kron (18 bin 800 TL) para teklif ettiğini aktaran Temel, "Gezi esnasında 4 bin 500 kron ( 2 bin 816 TL) para harcamış. Paramı iade ettikten sonra iyiliğin karşılığı olarak 30 bin kron da para teklif etti. Kabul etmedim. Eşi de yanındaydı, çok şaşırdılar.'' dedi.

"DÜNYAYI ÖMER GİBİLER KURTARACAK"

Bir bankada müdür olarak çalışan Christer Östlund ise "Almanya ve Fransa'ya iki günlük iş gezimi Ömer kurtardı. Hala dünyada böyle insanlar varmış. Dünyayı Ömer gibiler kurtaracak.'' diye konuştu.

"BAŞBAKAN OLARAK GÖRMEK İSTEYENLER BİLE VAR"

Olayın duyulmasından sonra sosyal medyada Ömer Temel'in büyük övgüler aldığını söyleyen Östlund, "Tüm yorumlar pozitif. Ömer kahraman ilan edildi. Başbakan olarak görmek isteyenler bile var.'' ifadesini kullandı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
Biz böyle bir toplumuz mayamız da İslamiyet. Helal olsun Ömer kardeşim.
Haberi okurken gözlerim doldu, sesim değişti. Yürekten kutlarım.
Evet. Böyle müslüman da var, kendisine emanet edilen erkek çocuğuna tecavüz eden de. Adam Türk kültürünü övmüş, İslamiyeti değil...
İslamıyetten ne alakası var
islam ile ne alakası var bunun bu Türklük islam öncesi Türklüğü araştır da öğren Türklüğü.
Biz Türkler aslında hep böyleydik... Bizi yozlaştırdılar, kapitalist düzene esir ettiler...
@ganikus_comodus_1977 endini kandırma.. burda birine versen degil acıkta tasısan elinden kaparlar..adama helal oldun.. geri getirenede ama kendimizi kandırmayalım..dostumuz orada buyumus durustlugu ogrenmiş.. bizde çalmayı ogretiyorlar..bak mahkeme ibb nin dosyalarını inceleyemezsin diyor???..DİN DİN DİYEREK ÇALDINIZ
Helal olsun Aslan gibi çocuk
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler