MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Küçük çocukları odaya kapatıp tuvalete bile göndermemiş! Babaannenin korkunç zulmünde iğrenç 'pet şişe' detayı: Müge Anlı kan donduran olayı böyle anlattı

Müge Anlı'nın programına konuk olan Gülüzar hanımın anlattıklarıyla beraber Eskişehir'de 3 çocuğun yaşadığı akılalmaz işkence ortaya çıktı. 6, 9 ve 12 yaşlarındaki çocukların anne ve babaları cezaevindeydi, babaanneleri tarafından bakılıyorlardı. 6 yaşındaki Nur Elif vefat edince evdeki diğer 2 çocuğun perişan halde, bir deri bir kemik kaldığı ortaya çıktı. Babaannenin çocukları tuvalete dahi göndermeyip pet şişeye yaptırması, pet şişeye yapamayan çocuğu dövdüğü iddiası kan dondurdu.

Küçük çocukları odaya kapatıp tuvalete bile göndermemiş! Babaannenin korkunç zulmünde iğrenç 'pet şişe' detayı: Müge Anlı kan donduran olayı böyle anlattı

Çocuklara mapus hayatı yaşattı, vefat eden 6 yaşındaki Elif Nur T.'yi hastaneden kaçırıp gömmeye niyetlendi. Babaannenin korkunç zulmü Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çocukların akrabası Gülüzar hanımın başvurmasıyla ortaya çıktı. Türkiye'nin gündemini sarsacak korkunç işkenceden ayrıntılar Müge Anlı anlatırken programdakiler kulaklarına inanamadı. Küçük çocuğun fotoğrafları ise yaşadığı içler acısı durumu gözler önüne serdi. Babaannenin kaçtığını duyan izleyiciler tekrar şaşkına döndü.

1

"ÇOCUKLAR PERPERİŞAN, BİR DERİ BİR KEMİK"

Dün akşam saatlerinde Gülüzar hanımın telefon açtığını söyleyen Müge Anlı, 3 çocuktan bahsettiğini ve fotoğraf gönderdiğini söyledi. Çocukların 6, 9 ve 12 yaşlarında olduğunu, anne bababalarının cezaevinde olduğunu söyleyen Anlı şöyle devam etti:

"Bu çocuklara halası, amcası ve babaannesi bakıyormuş. Bir haber geliyor, diyorlar ki '6 yaşındaki Nur vefat etti.' Bir bakıyorlar, evde 2 tane çocuk var. Çocuklar perperişan, bir deri bir kemik. Üstleri, başları morarık içinde."

2

ELİNDE KEFENLE ÇOCUĞU "HASTANEDEN ALIP GÖMECEĞİM" DEMİŞ

Nur Elif'in vefatıyla ilgili ayrıntıları Anlı şöyle anlattı:

"Bu çocuk fenalaşmış, babaanne ambulans çağırmış, hastaneye götürülmüş. Ne oldu, boğazına mandalina kaçtı. Çocuğun kafası darbeler almış, gözle görülür şekilde darbeler içinde. Babaanne hastanenin orada, elinde beyaz bez, kefenmiş, 'Ben çocuğu oradan alıp gömeceğim' diye selasını da okutmuş kendi kendine."

3

BABAANNE KAÇTI

Babaannenin bu söylemi üzerine devreye hastane polisi girerken Gülüzar hanım "Bu 2 çocuğu buradan kaçırmam lazım" diyor. O sırada büyük çocuğun fenalaştığını belirten Müge Anlı, "Gülüzar hastaneye götürünce oradaki hastane polisi devreye girdi. Sosyal Hizmetler çocuklar için girdi. Şu an ilk edinilen bilgiye göre amca ve hala gözaltına alındı, babaanne de kaçtı" diye konuştu.

4

Babaannenin firari, hala ve amcanın ise gözaltına olduğunu ifade eden Anlı, Gülüzar hanımın çocuk fenalaşmadan önce bir röportaj yaptığını ifade ederek "Çocuğun anlattıkları inanılmaz. Çocuk diyor ki 'Bizi aç bırakıyorlardı, dövüyorlardı.' Ölen çocuk için diyorlar ki 'En son inliyordu, sesi çıkıyordu. Sonra bir baktık sesi çıkmıyor" dedi.

"TUVALETE GÖNDERİLMİYORLAR, ŞİŞEYE YAPIYORLAR, YAPAMAYAN ÇOCUK DAYAK YİYOR"

Gülüzar hanım ise çocukların yaşadığı işkenceleri şöyle detaylandırdı:

"Bu çocukları babaanne okula göndermiyor. Okul hayatını bitiriyor. Evden kapı dışarıya çıkarmıyor. Ayrılmış olduğu eşinin ismi olduğu için Metin'i cezalandırıyor. Mapus hayatı yaşıyor, odadan dışarı çıkartmıyor. Annesi "Benim çocuklarımı neden görüşe getirmedin" dediği için kıza da ceza veriyor."

5

Gülüzar hanımın anlattıklarına Anlı şu eklemeyi yaptı:

"Tuvalete gönderilmiyorlar, şişeye yapıyorlar. Küçük olan yapamadığı için dayak yiyor."

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde 2 gün önce tedavi altına alınan Nur Elif T'nin yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle güçsüz düştüğü belirlendi. Nur Elif T'nin hastanede yaşamını yitirmesinin ardından ölümünün şüpheli bulunması nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Ölen kız ile ağabeyleri Y.T. (9) ve M.T'nin (12), amcası ve halasıyla yaşadığı eve giden ekipler, ikametin yaşam için kötü koşullara sahip olduğunu tespit etti. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri, hala ile başka bir suçtan aranan amcayı gözaltına alarak emniyete götürdü. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Polis, aynı evde kalan çocuğun babaannesini de yakalamak için çalışma başlattı. Yetersiz beslendikleri ve güçsüz düştükleri belirlenen 2 erkek çocuğu ise Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı. Baba ve annenin cezaevinde tutuklu bulundukları, bu nedenle çocukların velayetinin halalarında olduğu öğrenildi.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 14 Aralık'ta boğazına cisim kaçması neticesi öldüğü ihbar edilen 6 yaşındaki Nur Elif T. ile ilgili otopsi işlemlerinin yapıldığı ve detaylı soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kesin ölüm sebebi ilk bulgularda tespit edilemediğinden Adli Tıp Kurumundan detaylı otopsi raporu beklenilmektedir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir. Müteveffa Nur Elif T'nin kardeşleri, anne ve babalarının cezaevinde bulunması nedeniyle halaları ile birlikte yaşadıkları ve halaları ile babaanneleri tarafından kötü muameleye maruz kaldıklarından dolayı Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca ayrı bir soruşturma başlatılmıştır. 15 Aralık tarihinde gözaltına alınan şüpheli hala, 'eziyet' suçundan Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanması talebi ile Eskişehir Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Mağdurların babaannesinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Mağdur iki kardeş, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimince koruma altına alınmıştır."

ANNE VE BABA DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Nur Elif T'nin cenazesi, yakınlarınca hastane morgundan alınarak Fevzi Çakmak Camisi'ne getirildi. Çocuğun cenazesi, yakınlarının katılımıyla kılınan namazın ardından Muttalip Mezarlığı'na defnedildi. Polis ve jandarmanın güvenlik önlemi aldığı törene, Nur Elif T'nin annesi ve babası cezaevinden özel izin alarak katıldı.

Bursa'dan gelen ailenin yakınlarından bir kişi, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Babaannesi ortada yok. Çocuk açlıktan ölmüş. Adalet istiyoruz. Adalet yerini bulsun. Çocuğun kanı yerde kalmasın. Bir babaanne bunu yapıyorsa vicdan aramayacaksın. En ağır cezayla da yargılanmasını istiyoruz. Sonuna kadar da peşindeyiz. Devletten tek isteğimiz de sonuna kadar bizim yanımızda olsun." diye konuştu.

Bir başka kişi ise Nur Elif T'nin gözaltındaki amcasının, kızın annesinin yakınlarına "Çocuğun boğazında mandalina kaldı, öldü." dediğini ileri sürdü.

Bunun üzerine anne tarafının inanmayıp morga gittiğini anlatan şahıs, "Çocuğun halini görünce de morgdan çıkar çıkmaz şikayetçi olmak için emniyete gidiyorlar. Biz de hemen 2 erkek çocuğunu alıp, yemek yedirdik. Hastaneye gittiler, oradan da sosyal yardımlaşma aldı. Çocuklar koruma altında. Sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Express

En Çok Aranan Haberler