YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Lokum gibi yumuşak et pişirmenin püf noktası! Ünlü şeflerde bu yöntemi kullanıyormuş

  Kırmızı et, en çok tüketilen protein gruplarından bir tanesidir. Hemen hemen her yemekte görebileceğimiz etin pişirilmesi de ayrı bir ustalık gerektiriyor. Eğer pişirdiğiniz et sululuğunu kaybederek kuruduysa hiç üzülmeyin, çözümü çok basit! Bu mutfak tüyosu misafirlerinizin parmaklarını yiyeceği et yemekleri yapmanızı sağlayacak.

  Eti kızartmak istiyorsanız ızgara, sulu yemekte yapmak istiyorsanız güveç kullanabilirsiniz. Hatta haşlayarak eti elde ettiğiniz et suyla yemeklerinizi aromalandırabilirsiniz. Lokum gibi et pişirmenin birçok yöntemi bulunuyor. Etin doğru kesimi, süresi, marine edilmesi, limon veya sirke kullanılması gibi pratik öneriler yer alıyor. Bu yöntemlere rağmen etin kurumasından şikayet ediyorsanız size daha önce hiç duymadığınız bir mutfak tüyosu vereceğiz.

  KURUYAN ETLER ZİYAN OLMASIN

  Etleri çok uzun süre pişirdiyseniz ince dilimler halinde kesin, bir tabağa koyun, üzerine soğan ve domates parçaları ekleyin. Son adımda ise biraz bitkisel yağ, limon suyu ve sirke ilave edin. Lezzetinden hiçbir şey kaybetmen et yeniden sulu hale gelecektir.


  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler