YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Meğer bu kadar basitmiş! Pişirme hilesi ile haşlanmış yumurtayı soymak saniyeler sürüyor

  Kahvaltının en sevilen yiyeceklerinden biri yumurtadır. Özellikle pazar kahvaltısında sofranın başına oturan aile fertleri yumurta tokuşturma eylemini mutlaka yapar. Yumurtanın kabukları çatladıktan sonra ise asıl zor işlem başlar. Haşlanmış yumurtaların kabuklarını soymak bazen tam bir eziyet olabiliyor. Vereceğimiz tüyo sayesinde artık saniyeler içinde bu sorunu çözebilirsiniz.

  Kaliteli ve ucuz protein kaynağı olan yumurta, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde oldukça besleyicidir. Kalp sağlığını koruyan, kas gelişimini destekleyen ve kilo kontrolüne yardımcı olan yumurtayı sabah kahvaltılarında tüketmek uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

  SODA VEYA SİRKE EKLEYİN

  Sağlık açısından önemli olan yumurtanın tavsiye edilen pişirme yöntemi ise genellikle haşlamadır. Yumurtanın 5-6 dakikadan fazla haşlanmaması gerekir. Bu sürenin uzaması besin değerlerini kaybetmesine neden olur. Yumurtanın kabuklarının daha kolay bir şekilde soyulması için ise haşlama suyuna soda ya da sirke eklemeyi unutmayın. Bu maddeler kabukların içine girerek daha kolay bir şekilde zarından ayrılmasını sağlar.


  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler